Step aerobik kursu fiyatları

Step aerobik kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek step aerobik kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Step aerobik nedir?

Belirli bir tempoya göre vücudu harekete geçirmeye yönelik olarak yapılan açma ve germe hareketleri step aerobik olarak adlandırılmaktadır. Step aerobik hareketlerinin amacı müzik eşliğinde kilo verme sürecini eğlenceli hale getirmek ve vücudu formda tutabilmektir. Stres atmak ve kondisyon amaçlı olarak da yapılabilen step aerobik hareketleri platform ile birlikte yapılmaktadır.

Step aerobik kursunda neler öğreneceğim?

Step aerobik kursu hem spor merkezlerinde hem de dans stüdyolarında verilen eğitim programlarından oluşmaktadır. 

Kurs kapsamında verilen eğitim temel step hareketleri (bacak açma, diz çekme, basic step, turn step ve travel, A,Z,L ve T step, tekrarlı diz çekme vb.) stretching, klasik aerobik, tempolu aerobik, koreografi eşliğinde aerobik, temel aerobik gibi çalışma programlarını kapsamaktadır. 

Eğitimler Hi-Low adı verilen impact çalışmalarla pekiştirilmekte olup vücut formunu koruyacak tüm hareketleri içermektedir.

Step aerobik egzersizlerinin yararları nelerdir?

Step aerobik vücudun formda kalmasına imkan tanırken fazla yağ oluşumunu da minimum seviyeye indirmektedir. Step aerobik kursu ile donanım sisteminizi kontrol altına alabileceğiniz gibi kemiklerinizin kuvvetlenmesine, bedensel görünümünüzün yenilenmesine, üzerinizdeki stresin ortadan kalkmasına olanak tanımaktadır. 

Her spor branşında olduğu gibi step aerobiğin de ileri yaşlarda görülmesi muhtemel kalp rahatsızlıkları riskini minimum seviyeye indirdiği bilinmektedir. Özgüveninizi arttıran, yaz aylarını fit bir vücut görünümü ile karşılamanızı sağlayan step aerobik kursu ile yağ metabolizmanızı kontrol altına alabilirsiniz.