Profesyonel futbol kariyerime nasıl başlayabilirim?

Günümüzde pek çok futbolcunun yetenekleri ve kendini geliştirme seviyesine göre profesyonel kulüplerde oynayabildikleri bilinmektedir. Bu düzeye ulaşmak için öncelikli olarak kapsamlı bir eğitim sürecinden geçmek daha sonra elemelere katılmak gerekmektedir. 

Profesyonel futbol kariyerine başlayabilmek için öncelikli etmen futbolu bir yaşam biçimi olarak benimsemek ve eğitmenlerin hazırladığı çalışma programlarını düzenli olarak takip etmektir. Kurslarda alacağınız eğitim, bu süreçte atılacak önemli bir adım olarak bilinmektedir.

Futbol kursu fiyatları

Futbol kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek futbol kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Futbol oynarken nelere dikkat etmeliyim?

Maç öncesinde kas ve eklemlerin rahat hareket edebilmesini ve sakatlanmayı önlemek amacıyla ısınma hareketleri yapılmalıdır. Özellikle antrenmanların suni çim yerine doğal çimde yapılması oyuncuların olası bir çarpışma veya sakatlanma tehlikesini minimum seviyeye indirecektir.

Gerekli önlemlerin alınması durumunda futbolcuların da kişisel olarak dikkat etmesi gereken etmenler bulunmaktadır. Sahaya özgü ayakkabıları tercih etmek ve vücut hareketlerini kısıtlamayan kıyafetler giymek gerekmektedir.

Futbol kursuna kimler katılabilir?

Futbol kursunda verilen eğitim 7 ile 16 yaş arasındaki tüm futbol tutkunlarını kapsamaktadır. Bazı kurslarda 6 ile 18 yaş arasındaki katılımcılar için de kurs programları hazırlanabilmektedir. Kursa katılmak futbol oynamaya engel olacak herhangi bir etmenin bulunmaması gerekmektedir. 

Futbol kursunun amacı her katılımcıyı futbol oynayacak seviyeye ulaştırmak, Türk ve Dünya futbolunun tanınmış kulüplerinde başarılı olmasına olanak tanımaktır. 

Bu başarıdan önce ahlaklı, disiplinlik ve donanımlı futbolcular yetiştirmeyi hedefleyen futbol kursunda verilen eğitimler profesyonel hocalar ve antrenörler yardımıyla gerçekleşmektedir.