Voleybol kursu fiyatları

Voleybol kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek voleybol kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Voleybol nasıl bir spor türüdür?

İki farklı takım tarafından oynanan voleybol oyunu file tarafından bölünmüş bir oyun sahasında, top eşliğinde gerçekleştirilen bir spor türüdür. 6 kişiden oluşan takımlar plaj, çim veya iç mekanda voleybol oynayabilmektedir. Oyuncular pasör, pasör çaprazı, smaçör, orta oyuncu ve libero gibi unvanlara sahiptir. 

Oyunda uzun pas, kısa pas, kurşun pas, normal pas, erken pas, geç kısa pas gibi pas çeşitleri bulunmaktadır. Oyun sırasında sakatlığa neden olacak malzemelerin kullanılması yasaktır. Voleybol oynayabilmek için belirlenen herhangi bir yaş sınırı bulunmamaktadır.

Bitmeyen voleybol maçı :)

Voleybol kursunun faydaları nelerdir?

Voleybol yalnızca bir spor dalı değil, kişisel gelişiminize katkı sağlayan önemli bir aracıdır. Özellikle çocuklarda takım olma güdüsünü tetikleyen bu spor, yardımlaşma, zamanın verimli kullanımı, sorumluluk duygusu gibi psikolojik farkındalıkların da geliştirilmesine olanak tanımaktadır. 

Voleybol oynayan çocukların vücut yapılarında meydana gelen değişim sporun önemini arttırmaktadır. Özellikle bireysel yetenekleri geliştiren bu spor dalı, görevlerin ve sorumlulukların farkına varılmasına yardımcı olmaktadır.

Voleybol kursunda başarılı olmak için…

Voleybol, pek çok etmenin bir arada olmasını gerekli kılan bir spordur. Özellikle oyuncu seçiminde göz önünde bulundurulan maddeler arasında algı ve kavrama, taktiksel zeka, konsantrasyon bütünlüğü, kol yapısının uzunluğu, enerji, dayanıklılık, oyun becerisi gibi koşullar bulunmaktadır. 

Voleybol kursunun önemi bu koşulların iyileştirilmesine olanak tanıyan yapısından kaynaklanmaktadır. Voleybolda yüksek performans için belirlenen minimum yaş sınırı 5 ile 7 arasında değişmektedir. 

Sporun amacına ulaşabilmesi ve sporcunun kişisel gelişimi için sık sık çalışma yapmak, kişisel gelişim programlarına öncelik tanımak gereklidir.