Kürek kursu fiyatları

Kürek kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek kürek kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Kürek sporunun faydaları nelerdir?

  • Eklem sağlığı için faydalıdır. 
  • Duruş bozukluğu veya kas gelişimi dengesiz olan kişiler için faydalıdır
  • Karın ve bel kaslarının aktif olarak çalışmasını sağlar.
  • Birçok kas grubunu aynı anda çalıştırır.
  • Yağ yakma ve kilo vermeye yardımcıdır.

Kürek sporu kurslarında nasıl bir eğitim alacağım?

İlk defa kürek sporuyla tanışan, daha önce bu spora yönelik herhangi bir eğitim almamış sporcular için temel kürek eğitimi verilmektedir. Ortalama 8 ile 10 saat arasında değişen bu eğitim bir eğitmenle birlikte deniz üzerinde gerçekleştirilir.

 

Tekne, kürek çeşitleri, kürek ekipmanlarının tanıtılması, tekneye inme, oturma, teknede belirli bir tempoya ulaşma, teknenin karaya indirilmesi ve su üzerinden çıkarılması, duruş pozisyonları gibi pek çok eğitim temel düzeyde kürek sporuyla ilgilenmek isteyen katılımcılar için yeterli olmaktadır.

Profesyonel olarak kürek sporuyla ilgilenecek ve müsabakalara katılacak sporcular için farklı bir eğitim modeli uygulanmaktadır. Hem sporcunun vücut yapısını geliştirecek kondisyon, kuvvet, ağırlık ve denge çalışmaları ile yarışmalara yönelik antrenmanlar gerçekleştirilmekte hem de yarışmada liderliği göğüslemeye yardımcı olacak taktiksel eğitimler verilmektedir.

 

Teknenin hızını arttırarak takımı ve oyuncuları belirli bir tempo düzeyine ulaştırmayı hedefleyen bu eğitimler uzman gözetimindedir.

Kürek kursunun yaş aralığı nedir?

Kürek kursuna katılmak için belirlenen herhangi bir yaş aralığı bulunmamaktadır. Genellikle 12-16 yaş aralığındaki çocukları üst düzey sporcular seviyesine getirmek için eğitimler verilmektedir.

Kürek sporunda hangi malzemeler kullanılır?

Kürek sporu özel ekipman gerektiren bir spor dalıdır. Tekne ve kürek bu spor dalının ana malzemesidir. Sporcular kürek çekerken daha rahat hareket edebilmek için tayt giymelidir. Ayrıca güneşten korunmak için gözlük ve şapka kullanmayı tercih eden sporcular da vardır.

Kürek sporu ekipmanları nelerdir?

Kürek sporunu gerçekleştiren sporcular tayt giymektedir. Açık havada yapılan bir spor olması nedeniyle bazı sporcular gözlük ve şapka takmaktadır. Tekne ve kürek bu sporcu gerçekleştirmek için kullanılan ana malzemelerdir.