Scuba diving (tüplü dalış) kursu fiyatları

Scuba diving (tüplü dalış) kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek scuba diving (tüplü dalış) kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Scuba diving nedir?

Scuba, dalgıçlık eğitimi alan kişiler tarafından gerçekleştirilen tüplü dalış anlamına gelmektedir. Nefes tutmadan yapılan bu dalışta Scuba sistemi kullanılmaktadır. Tüplü dalışlarda maksimum 30 metrelik bir limit belirlenmiştir. Bu limit sporcuların can sağlığını tehlikeye atmamaktadır. Teknik dalışlarda bu mesafe aralığı değişebilmektedir. Scuba’nın Türkçe’de “Su altında kendi kendine yatabilen solunum donanımı” demektir.

Scuba diving kursunu tamamladığımda sertifika alabilecek miyim?

Genellikle 1 ay ile 2 ay arasında değişen kurs sürecini tamamlamanız halinde sertifika alma yeterliliğine ulaşacaksınız. Sertifika almak için belirlenen minimum yaş sınırı 14 olarak kabul edilmiştir. 18 yaşından küçük katılımcılar için  “Veli Muvafakat Belgesi” gerekmektedir.

Scuba diving kursunda neler öğreneceğim?

Scuba diving kursunda verilen eğitim CMAS ve PADI standartlarına uygun, teorik ve uygulamalı çalışmalardan oluşmaktadır. Tüplü dalış, klasik dalış kursundan daha kısa sürede öğrenebilmektedir. 

Çalışmalarda sığ suda yüzme teknikleri, tüp kullanımı, su altı tehlikelerinden korunma gibi bir çok eğitim alabileceksiniz. 

Kursta öğrendiğiniz bilgileri uygulamalı çalışmalarla pekiştirme fırsatı da yakalayacaksınız. Scuba diving kursuna su altı fotoğrafçılığı ile ilgilenen kişiler de katılabilmektedir.

Scuba diving tehlikeli midir?

Tüplü veya tüpsüz dalış, belirli teknikler ve çalışmalar dahilinde gerçekleştirilen sportif faaliyetler arasında yer almaktadır. Bu faaliyetlerde başarılı olabilmenin başında risk faktörlerini ortadan kaldırmak gelmektedir.

Scuba diving kursunda verilen eğitimle olası bir ekipman problemi, bayılma, çarpma, vurgun, derinlik sarhoşluğu gibi etmenleri ortadan kaldırabilir ve riski minimum seviyeye indirebilirsiniz.