Karate kursunda neler öğreneceğim?

Karate kursunda edineceğiniz bilgi ve deneyim birikimi pek çok teknik çalışmadan oluşmaktadır. Özellikle karate felsefesinin öğretildiği kurslarda ilerleyen süreçler üzerine eklenecek tecrübelerle doğru orantılıdır.

Bu sporla ilgilenecek herkesin bilmesi gereken temel öğretilerden biri de karatenin savunma yönünü ön plana çıkaran bir spor olduğudur. Bu nedenle başlangıç sürecinde savunma yönünü geliştirmeye yönelik pek çok eğitim verilmektedir.

Mideye, yüze, bacağa ve vücudun bir çok bölgesine gelebilecek darbeleri önlemek amacıyla öğretilen bu hareketleri atak hareketleri izlemektedir. Her hareketi tekrarlayan, eğitimini yalnızca salonla sınırlamayan öğrenciler karate ruhunu kısa sürede özümseyebilecektir.

Karate kursu fiyatları

Karate kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek karate kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Karate nedir?

Silahın kullanılmadığı dövüş sanatı olarak bilinen karate, Okinawa adasında şekillenerek son haline ulaşmıştır. Karatede kuşak sayısı karatecinin geldiği seviyeyi belirtmektedir. Ustalık seviyesi olarak bilinen siyah kuşakta 1 ile 10 Dan arasında değişen kademe farklılıkları bulunmaktadır. 

Karatenin kökenleri Japon kültürü ve Zen felsefesine kadar uzanmaktadır. Karate ustası olabilmek için disiplinli bir biçimde çalışmak, bedensel ve zihinsel olarak bu sporun gerekliliklerini yerine getirmek şarttır.

Karate zor bir spor dalı mıdır?

Karate içerisinde pek çok teknik figürü barındıran bir spordur. Bu nedenle öğrenim sürecinde uzun süreli çalışmalar gereklidir. Hem fiziksel hem zihinsel yeterliliğinizi maksimum seviyeye ulaştıran bu spor dalının zorluklarını ortadan kaldırmak için sık sık eğitmenlerinizden yardım almalı ve rakiplerinizle karşılaşmalar gerçekleştirmelisiniz.

Karate kursuna kimler katılabilir?

Karate kursuna katılmak için bu sporun gerektirdiği sağlık unsurlarının uygunluğu yeterli bir etmen olarak bilinmektedir. Çocuklar için çalışma programlarının da bulunduğu karate kursuna katılımı engelleyen farklı bir etmen bulunmamaktadır. 

Kendini geliştirmek isteyen, karateye meraklı olan, bu sporun gerekliliklerini başarıyla uygulayarak vücudunu karateyle özdeşleştirmek isteyen herkes bu kursa katılım gerçekleştirebilmektedir.