Sualtı sporları nelerdir?

Sualtı sporları günümüzde en çok ilgi gören sporların başında gelmektedir. Özellikle kayak, ragbi ve hokey gibi spor müsabakalarında gerçekleştirilen çekişmeli oyunlar, bu alanda kendini geliştirmiş sporcuların başarısıyla sonuçlanmaktadır.

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu tarafından gerçekleştirilen bu müsabakalarda en iyi sporcular seçilerek olimpiyatlara katılmaya hak kazanabilmektedir.

Havuz hedefi, sualtı futbolu, serbest dalış, donanımlı dalış gibi branşları da bulunan sualtı sporlarında başarılı olabilmek için bu alanda eğitim almak gerekmektedir. Özellikle takım oyunu oynayabilme stratejisi çeşitli çalışmalar sonucu gerçekleştirilen bir sürecin ürünüdür.

Sualtı kursu fiyatları

Sualtı kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek sualtı kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Sualtı sporları kursunda neler öğreneceğim?

Bu kursta öğreneceğiniz bilgiler teorik ve uygulamalı çalışmalardan oluşmaktadır. Özellikle takım halde gerçekleştirilen branşlarda hem bireysel çalışmalar hem de stratejiye yönelik grup çalışmaları ön plandadır. 

İlgi duyduğunuz ve kendinizi geliştirmek istediğiniz sualtı spor türüne göre hazırlanan çalışmalar öğrenciler için pek çok eğitim sürecinden oluşmaktadır.

Sualtı sporları kursunda kendinizi bu alanda bütünüyle geliştirebileceğiniz çalışmalara yer verilmektedir. Kursa katılan pek çok sporcu ileride kendini ve ülkesini başarıyla temsil edecek seviyeye ulaştırılmaktadır.

Hangi sualtı sporları kursuna gitmeliyim?

Sualtı sporlarıyla ilgilenen sporcuların kurs seçiminde öncelikli olarak dikkat etmesi gereken noktaların başında eğitmenlerinin yeterlilik düzeyi gelmektedir. Bu alanda başarılı eğitmenler tarafından verilen bir eğitim kendinizi geliştirebilme sürecinizi hızlandırmaktadır. 

Sualtı sporları kursunda özellikle teknik donanımın önemi büyüktür. Bu nedenle kursun kapasitesinin yeterli düzeyde olmasına dikkat etmelisiniz.

Sualtı sporları kursunun kıyafetleri nelerdir?

Her spor dalı kendine has özel kıyafetler bulundurmaktadır. Sualtı sporları kursunda da kıyafetler deniz sporlarına uygun yapıda, esnek ve kaliteli tasarımlardan oluşmaktadır. Bazı spor dallarında o branşın gerekliliklerini karşılayacak materyallerin kullanılması zorunludur. 

Sporcuların rahat hareket edebilmesini, görüş açılarının iyileştirilmesini ve nefes alış hızının kontrol edilmesini sağlayan bu kıyafetler vücut hareketlerini kısıtlamaması nedeniyle havuza veya denizde çabuk adapte olabilmenizi sağlamaktadır.

Sualtı sporları kursuna kimler katılabilir?

Kursa katılmak için öncelikli olarak bu sporun zorluklarını karşılayabileceğiniz sağlık standartlarına erişmiş olmanız gereklidir. Sonraki süreçlerde azim ve kararlılık halinde sualtı sporları kursunu başarıyla tamamlayabilmektesiniz. Bazı branşlarda 14 yaş sınırı da bulunabilmektedir.