İzciliğin amacı nedir?

Eğitim odaklı olan izcilik kampları, çocuk ve gençlerin toplumda belirli vasıf ve karakterlere sahip olmasını, belirli bir disiplin içinde yetişmesini, kendine güven duyan, sorumluluk bilinci gelişmiş, ailesine, çevresine ve topluma fayda sağlayan bir birey olmasını amaçlamaktadır.

Kimler izci olabilir?

Doğayı seven ve 7 - 17 yaş arasında olan herkes izci olabilir. İzci olmak isteyenlerin yaşadıkları yere en yakın izci kuluplerine giderek başvuru yapmaları gerekmektedir. Başvuru yapan adaylar gerekli koşulları yerine  getirdikten sonra izci olabilirler. İzci lisansı çıkarabilmek için bir sağlık kuruşuluşundan alınan sağlık raporu, veli izin kağıdı, kimlik fotokopisi ve fotoğraf gerekmektedir.

İzcilik kursu fiyatları

İzcilik kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek izcilik kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

İzciliğin kuralları nelerdir?

İzciliğin kurucusu Baden Powell izciliğin faydalarını ve ilkelerini bir kitapta anlatmıştır. İzciliğin en önemli kuralı verdiği söz ve bu söze bağlı kalınmasıdır. İzciler; yardımsever, neşeli  ve dost canlısı olmalıdır. Aynı zamanda izcilerin temiz, tutumlu, doğaya ve tüm canlılara saygılı olması gerektiğini de belirten Baden Powell izcilerin birinden yardım beklemeden kendi işini yapabilecek cesarette ve yetkinlikte olması gerektiğini de öğütlemiştir.