Kaykay kursu fiyatları

Kaykay kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek kaykay kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Başlıca kaykay hareketleri nelerdir?

Kaykay yaparken kullanılan başlıca hareketler Ollie, Show It, Flip gibi temeller üzerine kuruludur. Bu temellerden yola çıkarak kaykayda yaptığınız figüere göre Big Spin, Heelflip, One Eighty, Nollie, Boneless, Kickflip vb. hareketler bulunmaktadır. Örneğin kaykayın zıplatılması olarak bilinen "Ollie" hareketinin üzerine kaykayı 360 derece döndürerek vücudunuzu 180 derece döndürmeniz ile "Big Spin" hareketini gerçekleştirebilirsiniz.

Kaykay yapmak tehlikeli midir?

Kaykay herhangi bir fren ekipmanın bulunmaması, doğrudan hıza ve tekniğe dayalı olması, pürüzsüz ve sert zeminde yapılması bakımından tehlikeli bir spordur. Fakat bu tehlikeleri minimuma indirecek kaykay malzemeleri bulunmaktadır. Dirseklik, kask, dizlik gibi koruyucu ekipmanlarla olası bir kaza riskinde yaralanmaları azaltabilirsiniz.

Kaykay fiyatları ne kadar?

Kaykay fiyatları ortalama 30 TL'den başlar, tercih edilen kaykayın markasına göre 600-700 TL'ye kadar yükselebilir.