Modern pentatlon kursu fiyatları

Modern pentatlon kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek modern pentatlon kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Modern pentatlon nedir?

Atıcılık, eskrim, yüzme, binicilik ve atletizm dallarından oluşan çoklu bir spor disiplinidir. Modern pentatlon sporcuları diğer spor dalları ile ilgilenen sporculara göre fiziksel açıdan daha dayanıklı olmalıdır.
 

Modern pentatlon nasıl ortaya çıkmıştır?

'Kralların sporu' olarak bilinen modern pentatlon aynı zamanda modern olimpiyatlarında kurucusu olan Pierre de Coubertin tarafından icat edilmiştir.  Adını Yunanca 5 anlamına gelen "penta" sözcüğünden alan modern pentatlon klasik olimpiyat oyunlarında yer  alırken disk, cirit, koşu, yüksek atlama ve güreş branşlarından oluşuyordu. Bu spor dalları bir kralın ulağının düşman topraklarından geçerken kendini korumak ve  güvenliğini sağlamak amacıyla gösterdiği dayanıklılığını ve becerilerini simgeleyen oyunlardır.