Krav maga kursu fiyatları

Krav maga kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek krav maga kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Krav Maga nasıl bir spordur?

Türkçe karşılığı yakın dövüş olan Krav Maga yaklaşık 40 yıl önce askeri birlikler tarafından ortaya çıkarılmış bir savunma tekniğidir. Krav Maga, günümüzde sivil insanlarında kullanımına uygun olarak sadeleştirilmiş ve farklı dövüş sanatlarının özelliklerini taşıyan bir teknikler bütünüdür. Krav Maga sporu, boks, jiu jitsu, aikido, karate gibi pek çok savunma sporuna ait tekniklerin bir arada kullanıldığı bir dövüş sistemidir.

​Krav Maga kursuna kimler katılabilir?

Krav maga kursuna, savunma sporlarına ilgi duyan herkes katılabilir. Bu spor kurallara uygun davranıldığında büyük sakatlanmalara neden olacak riskler taşımamaktadır. 5 yaşından itibaren tüm çocuklar krav maga sporunu öğrenebilir. Fakat kursa kayıt yaptırabilmeleri için 18 yaş altındaki katılımcıların ailelerinin izni gerekmektedir.

Krav Maga sporunda kuşak sistemi var mıdır?

Diğer dövüş ve savunma sporlarında olduğu gibi Krav Maga sporunda da bir kuşak sistemi mevcuttur. Bu sistemde sporcuların dereceleri 1-2-3-4-5 şeklindeki sıralanır. Sıralamalarına göre sporcular; beyaz, sarı, turuncu, yeşil, mavi, kahverengi ve siyah kuşak takarlar. Siyah kuşak kendi içerisinde 1'den 10'a kadar tekrar derecelendirilir.