Judo kursunda neler öğreneceğim?

Judo, teknik ve uygulamalı hareketlerin iç içe geçtiği bir spor türüdür. İyi bir judocu olabilmek için eğitmeninizin sizin için hazırladığı çalışma programlarını karşılığı ile yerine getirmeniz gerekmektedir. 

Geniş kapsamlı bir eğitimden oluşan judo kursunda yetenekleriniz ve çalışma azminize göre kuşak verilmektedir. Ustalık derecesi siyah kuşak ile ifade edilmektedir. 

Judo kursunda verilen eğitim yalnızca teknik figürleri de kapsamamaktadır. Judo sporunda öğretilen tekniklere aykırı 4 hareketin art arda gerçekleştirilmesi sporcuların diskalifiye olmasına neden olmaktadır. Bu nedenle judo aynı zamanda bir disiplin oyunudur. 

Disiplin ve spor ahlakı barındırmayan sporcular kısa süre içerisinde yarışmadan çekilmek durumunda kalmaktadır.

Judo kursu fiyatları

Judo kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek judo kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Hangi judo kursuna gitmeliyim?

Judo eğitimi alma sürecinde tercih edeceğiniz kurs büyük bir önem taşımaktadır. Judo eğitmeninin bilgi birikimi, kendini geliştirme düzeyi ve judo kursunun kalitesi de seçeceğiniz kursun kalitesini belirleyen önemli bir unsurdur. İyi bir mindere sahip olması gereken salonlar sakatlık riskini en aza indirmektedir.

Judo kursunda hangi kıyafetler tercih ediliyor?

Japonca “Judogi” anlamına gelen judo kıyafeti kalın, özel bir kumaştan yapılmaktadır. Puanlama sisteminde ayırt edilebilmesi için kıyafetler mavi ve beyaz olarak tasarlanmaktadır. Kıyafetin en önemli özelliği yırtınmaları engelleyici iç yüzeyidir. Bu kıyafeti Obi adı verilen kuşak tamamlamaktadır.

Judo kursuna kimler katılabilir?

Judo kursuna katılmak için belirlenen herhangi bir yaş engeli bulunmamaktadır. Çocuklar da judonun ruhuna uygun olarak kendilerini geliştirebilmekte ve kurslarda alacakları eğitimle bu süreci olumlu hale getirebilmektedir. 

Judo yapmaya engel olacak bir bedensel problemi bulunmayan her sporcu bu kurs ile sporun temel tekniklerini öğrenme ayrıcalığına sahip olacaktır.