Bowling kursunda neler öğreneceğim?

Bowling kursunda alacağınız eğitim başlangıç seviyesinden orta ve ileri seviyeye kadar kapsamlı bir süreçten oluşmaktadır. Eğitim sırasında bowlingi öğrenmek isteyen her katılımcıyla birebir çalışma programları hazırlanabilmektedir.

Bazı kurslarda çalışmalar kalabalık gruplar için verilen derslerle gerçekleştirilmektedir. Düzenlenen turnuvalarda başarılı bir sonuç alabilmek için kurslarda eğitim görebilirsiniz.

Bowling nasıl bir spor türüdür?

Bu sporun keşfedilme süreci M.Ö Mısır’da on farklı taş ve bir adet topun bulunmasıyla ortaya çıktığı bilinmektedir. 

İleri zamanlarda Avrupa’da dini ayinlerde tercih edilen bowling sporu İngiltere’de de farklı şekillerde oynanmıştır. 

Estetik, güç ve koordinasyona dayalı bir spor türü olması oynayan kişilere özgü bir strateji kazandırmıştır. Genellikle müsabaka haricindeki salonlarda gördüğünüz toplar ağırlıklarına göre sıraya dizilmektedir. 

Yine profesyonel toplarda delik sayısı 12’ye kadar çıkabilmektedir.

Bowling kursu fiyatları

Bowling kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek bowling kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Bowling sporuna özel kıyafetler bulunuyor mu?

Genellikle erkekler ve kadınlar kısa kollu ve yakalı t-shirt modellerini tercih etmektedir. Pantolon veya bermuda bir etek seçiminde bulunmak da hareketlerinizi rahatlıkla yapabilmenize zemin hazırlayacaktır. 

Bowling ayakkabıları genellikler eğitmenleriniz tarafından verilmektedir. Bu ayakkabıların özelliği yürüme alanının çizilmemesine olanak tanımasıdır. 

Profesyonel bowling ayakkabılarının topuk ve taban kısmı değiştirilebilir yapılıdır. Bazı oyuncular antrenörlerinin önermesiyle birlikte bileğin geriye gitmesini engellemek amacıyla bileklik takabilmektedir.

Bowling’de başarılı olmak için neler yapmalıyım?

Bowling oynarken atışların başarıya ulaşması (Strike) için öncelikli olarak sık sık alıştırma yapmalısınız. Bowling kursu bu süreci hızlandırmak için atacağınız önemli bir adım olacaktır. 

Atışlarında belirli bir çizgiye ulaşan oyuncular eğitmenleri yardımıyla kendini geliştirmeye devam etmeli, farklı toplarla alıştırmalar yaparak turnuvalara katılacak düzeye ulaşmalıdır.