Kick boks nasıl bir spordur?

Tayland kökenli bir dövüş sporu olan kickboks vücudun pek çok bölgesine teması uygun kılan teknik hareketlerden oluşmaktadır. Klasik bokstan ayrılan en önemli özelliği vücudun bacak kısmına da vurulabilir olmasıdır. Tekme ve diz içermektedir.

Tayland kickboksunda dirsekler de bulunmaktadır. Bruce Lee’nin katkılarıyla tüm dünyaya yayılan bu dövüş sanatı Japonya, Hollanda ve Tayland’da popüler bir nitelik kazanmıştır. Kickboksta sıkletler kiloya göre belirlenmektedir. Yetişkinlerde kilo sınırlandırması bulunmamaktadır.

Kickboks kursu fiyatları

Kickboks kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek kickboks kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Kickboks kursunda neler öğreneceğim?

Kick boks kursunda öğrenecekleriniz teknik vuruşlardan ve kişisel çalışmalardan oluşmaktadır. Daha önce dövüş sporlarıyla ilgilenmiş sporculara verilen eğitim daha kısa sürebilmektedir. 

En etkili vuruş tekniklerinin, Middle ve High Kick, Front ve Low Kick, Spining ve Jumping Side-Kick, Short Ribs, Over Right, Uppercut, Jab ve kroşe çalışmalarının öğretildiği kurslarda rakibinizi kontrol altına alacağınız tüm alıştırmalar uygulanmaktadır. 

Kickbokskursunda öğreneceklerinizle müsabakalara katılma yeterliliğine sahip olabileceksiniz.

Kick boks zor bir spor mudur?

Kickboks zorlukları rakiplerinizin her kiloya ve güce özgü kuvvet yapısından kaynaklanmaktadır. Bu nedenle kendinizi geliştirmeniz ve kickboksun tüm tekniklerini en iyi şekilde öğrenmeniz gerekmektedir. Dövüş sanatları aynı zamanda strateji sanatlarıdır. 

Rakibinizi kendi oyununuza dahil ettiğiniz, uyanık olduğunuz ve gücünüzü yeterli düzeyde kullandığınız sürece kick boks sporunda başarılı olabilirsiniz.

Kickboks kursu seçerken nelere dikkat etmeliyim?

Kickboks için uygun bir kurs ararken öncelikli olarak eğitmeninizin bu alanda kendini geliştirme düzeyini göz önüne almalısınız. 

Profesyonel eğitmenlerden alacağınız dersler sizi her zaman ileriye taşıyacaktır. Bir kickboksunun kendini en iyi geliştirebileceği aletlerden biri de torbalardır. Bu torbaların kickboks kursunda bulunması ve ağır olması gerekmektedir. Kurs eğitmenlerinizin sizinle doğrudan ilgilenmesi de eğitim sürecinizi hızlandıracaktır.