Eskrim kursunda neler öğreneceğim?

Kurs kapsamında verilen eğitim eskrimin pek çok branşına yönelik teknik ve uygulamalı çalışmalardan oluşmaktadır.

Temel duruş pozisyonlarının, defans ve atak çalışmaların ve teknik alıştırmaların öğretildiği eskrim kursunda alacağınız eğitimle müsabakalarda kendinizi ve ülkenizi başarıyla temsil etme yetkinliği kazanabilirsiniz.

Eskrim nasıl bir spordur?

3’er dakikalık maçlardan oluşan, ucu sivri olmayan kılıçlarla karşılıklı olarak oynana eskrim sporu rakibinizden önce puan yapmanıza dayalı bir spor türüdür. Oyun sırasında eldiven, yelek ve maske gibi malzemeler tercih edilmektedir. 

Epe, kılıç ve flöre eskrimin branşları arasında yer almaktadır. Diğer sporlara oranla tehlikelerden uzaklığı ile bilinen eskrim, kurslarda öğrenildiği sürece müsabakalar ve yarışmalarla pekiştirilen, zevkli bir spordur.

Eskrim kursu fiyatları

Eskrim kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek eskrim kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Eskrimin faydaları nelerdir?

Eskrim vücudunuza esneklik ve denge kazandırmasının yanı sıra analitik zekanızı da geliştiren bir spordur. Hareket hızı, karar verme yetkinliği ve hızlı düşünme gibi mental ve fiziksel etkinliklerini de maksimum seviyeye ulaştıran eskrim yürüyüş sırasında meydana gelmiş bozuklukları da ortadan kaldırabilmektedir.

Eskrim kursuna kimler katılabilir?

Eskrim eğitimi yetişkinler, gençler ve çocuklar için farklı çalışma programları kapsamaktadır. Hem vücut hatlarınıza özgü bir görünüm kazandırmak hem de yeni bir hobi edinmek için gidebileceğiniz eskrim kursunda profesyonel eskrim sporcusu da olabilirsiniz. Kursa katılmak için belirlenen herhangi bir yaş veya kilo sınırlandırması bulunmamaktadır.