Sörf kursu fiyatları

Sörf kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek sörf kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Sörf kursunda neler öğrenebilirim?

Sörf kursuna katılan sporculara "windsurf" olarak tanımlanan "rüzgar sörfü"nün tüm teknikleri başlangıç, orta ve ileri eğitim seviyeleri şeklinde öğretilmektedir. Başlangıç eğitimleri genellikle sörfte kullanılan malzemelerin tanıtılması, su üzerinde hareket edebilme ve rüzgara yön verebilme olarak gerçekleştirilir.

Orta seviyeli sörf eğitiminde suya girme teknikleri, dengede durma, kavança ve tramola teknikleri gibi eğitimler yer almaktadır. İleri seviyedeki bir sörf sporcusunun su hakimiyeti maksimum düzeyde kabul edilir. Dönüş, ayaklık takma ve kayma gibi teknik eğitimler bu kursta pekiştirilerek deneyim kazanması için gerekli ortam hazırlanır.

Yarışmalara katılabilecek sporcuların da yetiştirildiği bu kursa hobi amaçlı olarak katılabileceğiniz gibi alacağınız kapsamlı bir eğitimin ardından kendinizi en iyi şekilde geliştirebilirsiniz.

Sörf kursuna kimler katılabilir?

Sörf eğitimine bu sporu merak eden herkes katılabilir. Çocuklar için de eğitim olanaklarının bulunduğu kursta malzemeler pek çok spor merkezinden karşılanabilmektedir.

Sörf malzemeleri nelerdir?

Sörf tahtası, sörf tahtasına takılan yelken, tutma çatalı ve yelken direği, sörf kıyafeti.