Dalış kursu fiyatları

Dalış kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek dalış kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Dalış kursunda neler öğreneceğim?

Kurslarda alacağınız eğitim, teorik ve uygulamalı bilgi birikimini bir arada barındıran kapsamlı bir süreçten oluşmaktadır. 

Başlangıç sürecinde dalışa yönelik genel bilgilerin ve kullanılan malzemelerin öğretildiği kurslarda ileri düzey sualtı haberleşme metotları, hacim ve basınç, fizyoloji, su altında kurtarma, yüzerlik, sualtı aktiviteleri gibi eğitimler de alabileceksiniz. 

Dalış kursuna katılan her kursiyere eşit derecede verilen eğitimler dalış gezileri ile bilgilerinizi pekiştirme mantığı üzerine kurulmuştur. Kurslarda edindiğiniz bilgileri uygulamalı alanlarda geliştirmek için bu alanda kendini kanıtlamış, profesyonel eğitmenlerden ders almanız gerekmektedir.

Nasıl iyi bir dalgıç olabilirim?

Kendinizi geliştirme düzeyiniz ve kurslara katılım gerçekleştirme sürecinize göre azim ve kararlılık doğrultusunda iyi bir dalgıç olabilirsiniz. 

Dalgıçlık yalnızca bir spor türü değil, rahatlamanızı ve doğanın güzelliklerini keşfetmenizi sağlayan bir hobidir.

Özellikle gece dalışında su altı canlılarının gerçek renklerini görmek sizi tüm stresinizden uzaklaştıracak, eğitiminizi eğlenceye dönüştürecektir.

Bir dalgıcın sahip olması gereken malzemeler nelerdir?

Başlıca dalış malzemeleri dalış elbisesi, dalış çorabı, dalış paletinden oluşmaktadır. Bu malzemeleri tamamlayan ana materyaller (dalış tüpü, su altı dalış feneri, ağırlık kemeri vb.) bazı kurs firmaları tarafından da karşılanabilmektedir. 

Dalgıçlar sahip oldukları yıldız sayısına göre malzemeleri profesyonel düzeyde kullanma yetkinliğine de sahip olacaktır.

Dalış kursuna kimler katılabilir?

Dalış kursuna katılmak için belirlenen minimum yaş sınırı 14’dür. Yüzmeyi bilen, yüzücülük için herhangi bir sağlık sıkıntısı bulunmayan her katılımcı dalış eğitimlerinden faydalanabilmektedir. Dalış kursunda düzenli katılım gösteren herkes belirli bir ücret karşılığında söz edilen eğitimlerin tamamından faydalanabilmektedir.