Basketbol kursunda neler öğreneceğim?

Bu kursta çalışmalar kendini bu alanda kanıtlamış eğitmenler yardımıyla hazırlanmaktadır. Bazı kurslarda hocalar kişiye özgü programlar da oluşturabilmektedir.

Basketbolun temelleri, mevkileri, savunma ve atak pozisyonları, atış çalışmaları, takım çalışmaları, top sürme, oyuncuların görevleri gibi pek çok uygulamayı içinde barındıran kurslarda alacağınız eğitimle iyi bir basketbolcu olabilirsiniz.

Belirli bir seviyeye ulaşan her çocuk basketbolun tüm tekniklerini öğrenmiş kabul edilmektedir. Kişisel yetenekler bu sürecin ardından ön plana çıkarak eğitmenler tarafından belirli takımlara yönlendirilme ile çocukların sportif başarısını pekiştirebilmektedir.

Çocuğumu hangi basketbol kursuna göndermeliyim?

Basketbol kursu seçiminde eğitmenlerin nitelikleri büyük bir önem taşımaktadır. Özellikle bu alanda kendini kanıtlamış hocalar, çocuğunuzun kişisel gelişimine katkı sağlayabilecektir. Kursun yapılacağı salon, teknik yeterlilik kapasitesi, antrenör sayısı gibi etmenler de kurs verimliliğinin maksimum seviyede olabilmesi için göz önüne alınması gereken unsurlar arasında bulunmaktadır.

Basketbol kursu fiyatları

Basketbol kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek basketbol kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Basketbol kursunun özel kıyafetleri bulunuyor mu?

Kursa katılma sürecinin ardından spor okulları tarafından verilen formalara sahip olabilmektesiniz. Tercihinize göre rahat kıyafetlerle de kurs sürecine katılım gerçekleştirebilirsiniz. Basketbol kursunda hareketlerinizi kısıtlayan kıyafetler tercih etmemelisiniz.

Basketbol kursuna kimler katılabilir?

Bu kursta 6-17 yaş arasında tüm çocuklar katılabilmektedir. Kursa katılan çocuklar için eğitim süreci düzenli olarak devam etmektedir. Kişisel yeteneklerin gelişmesi, basketbolun teknik ve uygulamalı eğitimlerine göre öğretilebilmesi için kurs süreçlerine katılım gerçekleştirmek gerekmektedir.