Antrenörlük kursu seçerken nelere dikkat etmeliyim?

Antrenörlük kursu seçerken dikkat etmeniz gerekenlerden ilki; kurs yerinin antrenman sahası, antrenör, spor malzemeleri gibi teknik altyapıya yeterli düzeyde sahip olup olmadığıdır. Kurs yerinin bu alanda yeterli donanıma sahip olduğuna karar verdiyseniz daha sonra eğitmenlerin size seçeceğiniz branşta rehberlik edecek düzeyde olup olmadığından emin olmalı, sizin istek ve becerilerinizni göz önünde bulundurulacağından da emin olmalısınız. Ayrıca kurs yerine gittiğinizde deneme derslerine katılmak istediğinizi belirterek kurs yerini ve dersleri yerinde inceleme şansı bulabilirsiniz.

Antrenörlük bölümüne girmek için ne yapmalıyım?

Antrenörlük bölümünde eğitim almak isteyenlerin öncelikle YGS'den baraj puanını alması gerekir. Gerekli puanı alanlar bu defa başvurdukları okulun yetenek sınavına girmek zorundadırlar. Bu sınavda öğrenciler eğitim almak istedikleri branşta sınava tabi tutulurlar.
Yetenek sınavında başarılı olmak isteyenlerin kendileri için en uygun kurs yerini seçerek, belirli bir plan ve programla çalışmaları gerekmektedir.

Antrenörlük kursu fiyatları

Antrenörlük kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek antrenörlük kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Antrenörlük bölümünü tamamladığımda ne iş yapabilirim?

Antrenörlük bölümünü tamamladığınızda, eğitim aldığınız branşla ilgili olarak amatör ve profesyonel kulüplerde antrenörlük yapabilir; kamu kuruluşları, eğitim kurumları ve tatil merkezlerinin, ilgili alanlarında görev alabilirsiniz. Ayrıca özel spor okulları açarak kendi işinizi kurabilir, amatör ve profesyonel sporcu yetiştirebilirsiniz.

Spor akademisi hazırlık kursu ile sınavları kazanabilir miyim?

Doğru seçilmiş kurslarda başarılı olmamanız için hiçbir neden bulunmamaktadır. İyi bir beslenme ve dinleme sürecini, doğru antrenmanlarla ve branş yeteneği ile bütünleştirmeniz halinde istediğiniz sonucu elde edebilir, hayal ettiğiniz üniversite okuma fırsatı yakalayabilirsiniz. Spor akademisi hazırlık kursunda YGS ve OBP puanı da önem taşımaktadır.

Bu puanlarda istenilen sonuca ulaşmanız halinde başarıya adım adım yaklaşabilir, yeteneklerinizi sergileme olanağı elde edebilirsiniz.