Paten kursu fiyatları

Paten kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek paten kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Paten kursuna kimler katılabilir?

3 yaşın üzerindeki tüm çocukların katılabileceği paten kursunda birebir eğitim fırsatları yer almaktadır. Koruma ekipmanlarının ve patenlerin katılımcılar tarafından karşılandığı bu kursa paten öğrenmek isteyen herkes katılabilir. Kursun herhangi bir yaş sınırlandırması bulunmamaktadır.

Neden paten kursuna katılmalıyım?

Öncelikli olarak bu kursa katılan pek çok kişi pateni amatör düzeyde öğrenmek için ders alır. Ancak iyi bir paten kursuna katılmadığınız takdirde, kısa süre içerisinde bu zevkli hobiden vazgeçmeniz mümkündür. İyi bir paten eğitmeni size hatalarınızı anında söyleyebilen, düşme korkunuzu yenmenize imkan tanıyan, hızlı bir biçimde paten öğrenebilmenizi ve eğlenebilmenizi sağlayan çalışma programları hazırlar.

Paten sürmenin faydaları nelerdir?

Paten sürmek kas sistemini güçlendirir, koordinasyonu ve dengeyi maksimum seviyeye ulaştırır. Esnekliği ve gücü arttırmasının yanı sıra kalp rahatsızlıkları riskini minimalize eder. Kalori yakmanızı ve zayıflamanızı sağlar.

Paten kursunda ne öğreneceğim?

Bu kursta başlangıç düzeyinde paten derslerinden orta ve uzman düzey paten derslerine kadar kendinizi geliştirebileceğiniz kapsamlı bir eğitim alacaksınız.

Kaç farklı paten çeşiti vardır?

  • Hız pateni : Tekerlekleri normal bir patene göre daha büyük olan, uzman seviyedeki kişilerin kullandığı patenlerden biridir.
  • Slalom paten : Yere dizilmiş halde bulunan konilerden ''slalom'' yapmak için tercih edilen patendir. Topuk kısmında fren bulunmamaktadır.
  • Fitness paten : Sahil yolunda veya düz zeminlerde spor amaçlı olarak kullanılan paten çeşitidir. Günümüzde en çok kullanılan paten modellerinin başında gelir.
  • Urban paten : Bozuk zeminler kullanılan dayanıklı patenlerdir. Genellikle fitness patende uzmanlaşan kişiler urban pateni tercih etmektedir.
  • Agresif paten : Akrobatik hareketlerde öncelikli olarak kullanılan patendir. Küçük tekerleklidir ve topuk kısmında fren bulunmaz. Yüksek yerlerden atlamaya uygundur.