Okçuluk kursu fiyatları

Okçuluk kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek okçuluk kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Okçuluk nasıl bir spor türüdür?

Okçuluk insanlığın yaşam mücadelesinde temel ihtiyaçlarından biri olan besin tüketimini karşılamak adına geliştirdiği bir avlanma biçimi olarak ortaya çıkmıştır. 1904 Yaz Olimpiyatları ile birlikte bir spor dolu olarak olimpik programlara dahil edilen okçuluk, belirli bir hedefi tutturabilmek için gerçekleştirilen keyifli müsabakalardan oluşmaktadır. 

Okçulukta kullanılan oklar alüminyum özellikli tahtadan, karbondan veya çelikten yapılabilmektedir. Dünyada okçulukta başarılı olmuş ülkeler arasında Rusya, İtalya, ABD, Belçika, Kore ve Fransa yer almaktadır. 

Okçuluğun en önemli özelliklerinden biri de sırt kaslarını, kolları ve gözün koordinasyon düzeyini maksimum seviyeye ulaştırmasıdır.

Okçuluk kursuna kimler katılabilir?

Okçuluk, hem stres atabilmenize olanak tanıyan eğlenceli bir hobi, hem de kendinizi ve ülkenizi başarıyla temsil edebileceğiniz profesyonel bir spor dalıdır. Okçuluk kursuna katılım fiziki gelişim şartlarını tamamlayan 9 yaş üzerinde her çocuk için geçerlidir.

Eğitimler engelli vatandaşlar için de kurs olanakları oluşturabilmektedir. 

Bu yaş seviyesini tamamlayan herkes okçuluk kursuna katılım gerçekleştirebilmektedir. Katılımla birlikte okçuluk malzemeleri kurslar tarafından karşılanmaktadır. 

Ancak bu alanda profesyonel başarı göstermeyi hedefleyen kişiler kendi tekniğine ve stiline özgü malzemeleri okçulukla ilgili yerlerden temin etmesi gereklidir. Malzeme seçiminde bu alanda kendini ispatlamış okçulardan yardım alabileceğiniz gibi kurs eğitmenlerinize de danışarak size en uygun ekipmana sahip olabilirsiniz.

Okçuluk kursuna Skolyoz hastalığı olan kişiler de katılabilmektedir. Özellikle sırt kaslarında meydana gelen problemler bu kursun sağladığı hizmetler ile minimum seviyeye indirilmekte olup omurga problemlerini de engellediği bilinmektedir.