Masa tenisi kursunda neler öğreneceğim?

Masa tenisi kursu bu branşla ilgilenmek isteyen tüm sporcular için çalışma programları hazırlamaktadır.

Başlangıç sürecinde masa tenisinin genel kurallarının ve masa tenisinde kullanılan malzemelerin tanıtıldığı kurs, teorik bilgilerden oluşmaktadır. 

İleri süreçlerde taktiğe ve temel duruş tekniklerine yönelik eğitimler alacağınız masa tenisi kursunda raket tutuma çalışmaları, servis biçimleri, atak alıştırmaları gibi maça hazırlık programları da oluşturulacaktır. 

Forehand ve Backhand Loop, Push, Chop, Block, Smash, Flick, Drive, Sidespin, Topspin, Shot, Lob gibi hareketleri de öğreneceğiniz masa tenisi kursunda antrenmanlara yönelik driller hakkında bilgi sahibi olabileceksiniz. 

Kursta öğreneceğiniz bilgiler tercih edeceğiniz kurum veya kuruluşun sizler için hazırladığı çalışma programlarının içeriğine göre değişmektedir.

Masa tenisi kursu fiyatları

Masa tenisi kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek masa tenisi kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Masa tenisi nasıl bir spor türüdür?

Masa tenisi maksimum 4 kişinin bir top ile özel bir masa üzerinde karşılıklı oynadığı bir spor türüdür. Her spor dalında olduğu gibi masa tenisinde bazı özel kurallar ve terimler bulunmaktadır. Masa tenisi oyuncusu, hem hızı hem de tekniğiyle rakibinin önüne geçebilecek donanıma sahip olmalıdır. 

Masa tenisinde topun oynandığı süreye Ralli, elde edilen sonucun skor dahiline alınmadığı süreye Let, elde edilen sonucun skora yansıtıldığı ralliye sayı adı verilmektedir. Servis sırasında top yerden 16 cm yükselmek zorundadır.

Masa tenisi zor bir spor mudur?

Masa tenisi, teknik donanımın, hızın ve disiplinin maksimum düzeyde olmasını gerektiren bir spor türüdür. 

Bu nedenle kendi içerisinde zorlu teknikleri bulunmaktadır. Türkiye’de 1920’den bugüne yetiştirilen masa tenisi sporcuları müsabakalarda başarı elde etmiştir.

Masa tenisi kursunda verilen eğitim bu zorlukları ortadan kaldırmak ve sporcuları iyi bir donanımla kursa hazırlamak içindir. 

Bu öğrenim sürecine düzenli olarak kurslara katılmak, rakiplerinizle alıştırma yapmak ve kendinizi geliştirebileceğiniz müsabakalarda görev almak başarı sürecinizi tetikleyen etmenlerin en başında gelmektedir.

Masa tenisi kursuna kimler katılabilir?

Masa tenisi kursu genellikle 93 doğumlu ve üzeri yaş seviyesine verilen eğitimleri kapsamaktadır. Özellikle bu alanda profesyonelleşmek isteyen öğrencilerin erken yaşta eğitim alması müsabakalarda kendilerini ve ülkelerini en iyi şekilde temsil etmelerini sağlamaktadır. Kursa hobi olarak katılım gerçekleştiren kişiler için ders olanakları bulunmaktadır.