Hangi tekvando kursuna gitmeliyim?

Tekvando kursunda hijyen, malzemelerin yeterliliği, hocaların antrenörlük belgesi, kurumun kalitesi gibi etmenler göz önüne alınarak size en uygun kursu belirleyebilirsiniz. Doğru eğitim almış bir öğrenci tekvandoyu en hızlı eğitim metotlarıyla kavrayabilme olanağına sahiptir. Bu süreçte kursun kalitesi büyük önem taşımaktadır.

Tekvando kursu fiyatları

Tekvando kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek tekvando kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Tekvando nasıl bir spor türüdür?

Kore’nin en popüler spor türleri arasında yer alan tekvando çıplak el ve çıplak ayak ile yapılan bir savunma ve dövüş sanatı olarak bilinmektedir. Tekvando sporunda ayak ve el sistematik bir biçimde çalışmaktadır. 6 farklı kuşak içeren tekvando 4 aylık süreçte yapılan 1 sınavla sonuçlanmaktadır.

Kuşaklar elbisenin üzerine giyilmektedir. En üst kuşak olan siyah kuşakta Dan derecesi 1 ile 9 arasındadır. Başarılı olan her sporcu bir üst kademeye geçmeye hak kazanmaktadır.

Tekvando kursunda nasıl kuşak sahibi olabilirim?

Mavi, sarı, kırmızı, siyah ve daha pek çok kuşak çeşidini içeren tekvando kursunda her 4 ayda 1 olmak üzere yapılan sınavlar kuşak sahibi olabilmenize olanak tanımaktadır. 16 yaşından önce siyah kuşak verilmemektedir.

Sınavlar eğitmenler tarafından salonlarda gerçekleştirilmektedir.

Tekvando kursunda hangi kıyafetler giyilir?

Tekvando’da alt ve üst kıyafetler beyaz renkten seçilmiştir. Siyah kuşak öğrenciler siyah yaka kıyafet giyebilmektedir. Kıyafetlerin rahat olması gereklidir. Dirseklik, yeleklik, dizlik, eldiven, ayak üstü koruyucular ve dişlikler de vücudun belirli bölgelerini darbe riskine karşı korumaktadır.

Tekvando kursuna kimler katılabilir?

Tekvando kursuna katılmak için belirlenen ideal yaş sınırı 7'dir. Çocuk yaşta tekvandoyla tanışmak ileride yarışmalara katılmak için iyi bir başlangıç olarak kabul edilmektedir.

Zihinsel ve fiziksel açıdan bu branşta kendini kanıtlamak isteyen herkes tekvando kursuna katılım gerçekleştirebilmektedir. Tekvando sporunda çalışma programları kişiye özgü olarak hazırlanabildiği gibi takım çalışmalarına da yer verilmektedir.