Beyzbol nasıl bir spordur?

Ülkemizde son yıllarda katılım düzeyinde artış gözlemlenen beyzbol kursu, bu spor dalının kendine has özelliklerini ön plana çıkarmıştır. Genellikle Uzakdoğu ülkelerinde ve Amerika’da tercih edilen beyzbol 9 devreden oluşan kural düzenine sahiptir.

Savunma ve hücum oyuncularının birbirlerine karşı üstünlük sağlamaya çalıştığı oyun beyzbol topu ve beyzbol topu ile gerçekleştirilir. Topa doğru vuruş yapan her vurucu birinci kaleye koşmakla yükümlüdür. Vurucunun topu çit adı verilen yerin dışına gönderebilmesi haline sayı turu vurmuş kabul edilmektedir. Eğer vurucu üç defa üst üste topa vuramazsa oyun dışı kalmaktadır.

Beyzbol kursu fiyatları

Beyzbol kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek beyzbol kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Beyzbol kursuna kimler katılabilir?

Beyzbol oynayabilmek için bu sporun gerekliliklerini karşılayabilecek sağlıklı bir vücuda ihtiyaç duyulmaktadır. 

Kursa katılım sürecinde düzenli olarak var olan tüm sporcular beyzbolun teknik ve uygulamalı eğitimlerini tamamlamış kabul edilmektedir. Beyzbol, uzun süreli çalışmaları, kondisyonu ve sürekliliği gerektiren bir spor türüdür. Bu nedenle kursu yarıda bırakmamak gereklidir. 

Kurslara katılım için belirlenen yaş sınırının Türkiye Beyzbol Federasyonu tarafından çocukluk döneminden itibaren başlaması uygun görülmüştür.