Indesign kursunun içeriği nedir?

Kursun amacı, programın tüm detayları hakkında bilgi sahibi olabilmenize olanak tanımak ve size iş alanları yaratmaktır. Eğitim sürecinde indesign’ın temellerini öğrenebilir, text çerçeve yaratabilir ve frame oluşturabilirsiniz.

Pratik düzenlemeler, numaralı listeler, step ve repeat kullanımı, smart guide, hanging indents, obje stilleri, PDF oluşturma, Wrap text düzenleme, cmyk renkleri, iç grafikler, tablo stilleri ve book dosyaları gibi programla ilgili her şeyi öğrenebileceğiniz indesign kursunda profesyonel eğitmenlerden ders alabilmektesiniz.

Grafik tasarım süreci hakkında kapsamlı bir eğitim sürecinden geçeceğiniz kurslar ile kendinizi geliştirebileceksiniz.

Indesign nedir?

Adobe tarafından geliştirilen bir program olan indesign, freehand’i anımsatmakta, genellikle dergi, kitap ve gazete çalışmalarında tercih edilmektedir. Birden fazla sayfa üzerinde çalışmanın gerekli olduğu süreçlerde tercih edilen program e-dergi tasarımı yapabilmenize de olanak tanımaktadır.

Pek çok formatı destekleyen programda efekt paneli de gelişmiş özelliklere sahiptir. Projelerinizi XHTML olarak dışa aktarabilmenize imkan tanıyan indesign, kendi stilinizi belirleyerek projelerinizi tasarlayabilmenize de yardımcı olmaktadır.

Indesign kursu fiyatları

Indesign kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek ındesign kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Indesign kursunun sağladığı iş olanakları nelerdir?

Kursun sona ermesiyle birlikte grafik-tasarım alanında iş bulabilme olanağına sahipsiniz. Kimlik, broşür, katalog, kitap, dergi ve kartvizit tasarımıyla ilgili Freelance projelerde görev alabileceğiniz gibi matbaalarda, tekstil firmalarında ve reklam ajanslarında da çalışabilirsiniz. Fotoğraf stüdyolarının kadrolarına dahil olabileceğiniz kurs sonrasında yayıncılık sektörüne hızlı bir giriş yapabilirsiniz.

Başlangıç seviyesinden profesyonelleşme seviyesine kadar verilen grafik tasarım eğitimi ile ilgi duyduğunuz alanlarda uzmanlaşma olanağına sahipsiniz. Eğitim yaşamınıza da katkı sağlayan kurs, üniversitelerin grafik tasarım bölümlerinde okuyabilmenize olanak tanıyacaktır.

Indesign kursunda hangi sertifikaları alacağım?

Kursu tamamlamanız halinde, eğitmenleriniz tarafından verilecek başarı sertifikasını almaya hak kazanacaksınız. Tercihinize göre kendinizi grafik tasarım alanında geliştirerek farklı alanlara yönelebilir, bilgi birikiminizi yeni programlarla destekleyebilirsiniz.

Indesign kursuna kimler katılabilir?

Kursa, temel düzeyde bilgisayar bilgisine sahip olan herkes katılabilmektedir. Özellikle grafik tasarım bölümlerinde okuyan veya okumaya hedefleyen, hayal gücünü yeniliklerle birleştiren ve yeni tasarımlar oluşturarak kendini geliştirmek isteyen herkes indesign kursuna katılım gerçekleştirebilmektedir.