Photoshop kursunda neler öğretilir?

Günümüzde en çok tercih edilen resim işleme programları arasında bulunan photoshop, kurslar dahilinde verilen eğitimle katılımcıların, amatör seviyeden profesyonelleşme sürecine kadar ihtiyaç duyacakları bilgileri kapsamaktadır.

En güncel photoshop programının tercih edildiği kursta dosya açma, fotoğraf düzenleme, dosya formatlarını ayırt etme, Colour Ramp, Layers, Type Layers ve Quick Masks kullanımı gibi eğitim süreçleri bulunmaktadır. Arka plan ve ön plan rengini ayarlama, filtre kullanımı, baskı temellerine giriş gibi eğitimlerin de verildiği kurslarda fotoğraf üzerinde yapacağınız düzenlemelerle eğitiminizde ve iş hayatınızda başarılı sonuçlar elde edebileceksiniz. Fotoğrafçılık ve web tasarım alanlarında kendinizi geliştirebileceğiniz kurs sonunda sertifika alabilme yetkinliğine de sahip olacaksınız.

Photoshop kursu fiyatları

Photoshop kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek photoshop kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Photoshop kursunun sağladığı iş olanakları nelerdir?

Fotoğrafçılık kursunda verilen bir eğitim olarak da bilinen photoshop eğitimi ile fotoğraflarınızı dilediğiniz şekillerde değiştirebileceğiniz gibi, kendinizi geliştirebilme olanağına da sahipsiniz. Özellikle ilgi duyduğunuz alanda yoğunlaşmak, fotoğraf stüdyolarında çalışmak, Freelance projelerde görev almak ve kendi portföyünüzü yaratarak okulların ilgili sınavlarında başarılı olmak için bu kursa katılım göstermeniz tavsiye edilmektedir. Web sitelerinde fotoğraf çekimi sürecinin ardından ışık, açı, renk gibi ana etmenler üzerinde düzenleme yapabilmenize olanak tanıyan photoshop kursu ile medya sektörünün ilgili alanlarında çalışabilme olanağına sahipsiniz. Dijital resimler üzerinde yetkinliğinizi arttırmak için de bu kursa katılım gerçekleştirebilirsiniz.

Photoshop kursunu bitirdiğimde hangi sertifikaları alacağım?

Kurs sürecinin ardından eğitmenleriniz tarafından verilen başarı sertifikasına sahip olabileceğiniz gibi, alanınızla ilgili sınavlarda iyi bir sonuç alarak kendinizi geliştirebilmektesiniz. Bazı kurslarda photoshop ile ilgili alanlarda sınavlara hazırlık nedeniyle hızlandırılmış eğitim metotları da uygulanabilmektedir.

Photoshop kursuna katılım şartları nelerdir?

Kursa katılmak için temel bilgisayar eğitimi almış olmanız yeterlidir. Bilgisayarın temel fonksiyonlarını bilen tüm kullanıcılar, yaş farkı göz edilmeksizin kursa katılım gerçekleştirebilmektedir. Standart dersliklerde, katılım oranına bağlı olarak hazırlanan eğitim programlarıyla hem mesleki üniversiteler hem de güzel sanatlar fakültelerinin ilgili bölümlerinde geliştirebilme olanağına sahipsiniz.