Temel bilgisayar kursunda neler öğreneceğim?

Pek çok iş yerinde çalışan sayısını arttırma sürecinde aranan öncelikli kriterlerden biri bilgisayar kullanımıdır.

Temel bilgisayar kursunda öğreneceklerin başlangıç seviyesinden uzmanlaşma düzeyine kadar hem güncel işletim sistemine hem de bilgisayarın temel programlarına hakim olabilmenize olanak sağlayacaktır. Microsoft Office programlarını öğreneceğiniz, işletim sistemi hakkında bilgi sahibi olabileceğiniz, kendi sunumlarınızı hazırlayarak yazacağınız yazıları düzenleyebileceğiniz, bilgisayarın yardımcı birimlerini kullanabileceğiniz (Scanner, Printer, Fax) Outlook eğitimi ile mailleşebileceğiniz kurs ile iş olanakları yaratabilmektesiniz.

Özellikle farklı bilgisayar kursu programlarına dahil olmak için bu kursun size sağladığı fırsatları en iyi şekilde değerlendirmeniz gerekmektedir. Bilgisayarı nasıl kullanacağı hakkında bilgi sahibi olmak isteyen herkes kursa katılım gerçekleştirebilmektedir.

Temel bilgisayar kursunun sağladığı iş olanakları nelerdir?

Kurs sonunda alacağınız sertifika ile pek çok iş yerinde çalışma olanağına sahipsiniz. Büyük ve küçük ölçekli firmaların bünyesine dahil olabileceğiniz gibi kendinizi ilgili olduğunuz alanlarda da geliştirebilirsiniz. Özellikle sekreter olmak isteyen kişilere hitap eden kurs ile bilgisayarın tüm teknik süreçleri hakkında bilgi sahibi olabileceğiniz gibi pek çok bilgisayar kursuna da katılım gerçekleştirebilmektesiniz.

Temel bilgisayar kursu fiyatları

Temel bilgisayar kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek temel bilgisayar kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Temel bilgisayar kursuna katılım şartları nelerdir?

Kursa katılmak için bilgisayarı öğrenmek istemeniz yeterlidir. Herhangi bir eğitim düzeyi gerektirmeyen kurs, firmaların bünyelerinde çalışmak isteyen ve kendini bilgisayar alanında geliştirmeyi hedefleyen herkese eğitim olanağı sağlamaktadır.

Temel bilgisayar kursunda alacağım sertifikalar nelerdir?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan bilgisayar sınavına katılarak M.E.B onaylı bilgisayar sertifikası alabileceğiniz kurs sonunda eğitmenleriniz tarafından verilen başarı sertifikası ile ödüllendirilmektesiniz. Farklı sınav programlarına dahil olarak Avrupa Birliği Bilgisayar Sertifikası alabilmektesiniz. Kursta alacağınız sertifikalar hem iş yaşamınıza hem de kariyerinize önemli bir katkı sağlayacaktır.