Sistem uzmanlığı kursunun sağladığı iş olanakları nedir?

Sistem uzmanlığı, donanım ve network uzmanlığının bir üst dalı olarak bilinmektedir. Bazı kurslarda eğitim süreci her iki alana yönelik de gerçekleştirilebilmektedir. Pek çok firmada sistem ve network mühendisi olarak çalışmak, donanım uzmanı olmak, bilgi işlem departmanlarında görev almak ve teknik-destek asistanı olarak kariyerine yeni bir başlangıç kazandırmak isteyen katılımcılar, kurs eğitiminin ardından kendilerini ilgi duydukları alanlarda geliştirebilecekleri sınavlara katılabilmektedir. Freelance projelerde de görev alabilen katılımcılar, Network teknisyeni unvanıyla pek çok firmanın bünyesine dahil olabilmektedir. Özetle, IT departmanında görev almak isteyen ve Network bilgisine güvenen herkes, kursların öğrencilere sunduğu avantajlardan faydalanabilmektedir.

Sistem uzmanlığı kursu fiyatları

Sistem uzmanlığı kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek sistem uzmanlığı kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Sistem uzmanlığı kursunda hangi eğitimler veriliyor?

Ağ güvenliği, temel ağ kurulumu, ağ sorunları ve çözümleri gibi alanlarda, profesyonel eğitmenlerden alacağınız eğitimlerle sistem uzmanlığı kursunu tamamlayabilirsiniz. Kurs kapsamında verilen dersler, ağ sistemleri teknolojisinden kurulum ve yapılandırma sürecine kadar hem uygulamalı hem teorik eğitimlerden oluşmaktadır. Donanım teknolojileri, Windows Server kullanımı, Windows 8 yapılandırmaları, Microsoft Exchange Server, Forefront Threat Management Gateway yapılandırmaları gibi geniş kapsamlı bir eğitim sürecinin bulunduğu sistem uzmanlığı kursunda pek çok şirkette Network alt yapısı oluşturabilecek ve IT alanında kariyerinize yönelik başarılı adımlar atabileceksiniz. Kurs kapsamında verilen eğitimle sertifika alabilecek ve kendinizi geliştirebilecek, genellikle her şirketin ihtiyacı olan sistem uzmanı departmanında görev alabileceksiniz.

Sistem uzmanlığı kursunda hangi sertifikaları alacağım?

Kursu tamamlayan katılımcılar Microsoft tarafından gerçekleştirilen sınavlarda başarılı olabilmektedir. Microsoft Certified IT Professional ve Microsoft Certified Technology Specialist gibi sertifikalara sahip olabilmek için sınavlarda istenilen dereceye ulaşmış olmak gerekmektedir.

Sistem uzmanlığı kursuna kimler katılabilir?

Kursa katılmak için temel bilgisayar bilgisine sahip olmak gerekmektedir. Bazı kurslarda bu eğitime ek olarak İngilizce bilgisine de ihtiyaç duyulabilmektedir. Kurs için belirlenen herhangi bir yaş aralığı bulunmamaktadır.