Corel draw kursunda neler öğreneceğim?

Grafik tasarım amaçlı kullanılan programlar içerisinde önemli bir yere sahip olan corel draw, kurs kapsamında verilen eğitimle pek çok projeye kaynaklık etmektedir. Kursun amacı hem iş hayatında hem de eğitim yaşamınızda size fırsat kapılarını açabilecek bilgiler sunabilmektir. Kurs içeriğinde öncelikli olarak yeni bir çizim yapabilmek için sayfa yaratma çalışmaları yer almaktadır.

Vektör, Bitmap ve renk paletinin kullanımı, araçlar menüsünün işlevleri, vektörel çizim çalışmaları, tablo ve simge çizme, nesnelere yönelik çizimler yapabilme, çizim teknikleri, logo çalışması, nesneleri kırpma ve birleştirme, afiş çalışmaları, PDF dosyası oluşturma, Contour ve Distortion araç kullanımı gibi eğitimlerin de yer aldığı kurs çalışmalarıyla grafik tasarım alanında uzmanlaşabileceksiniz.

Corel draw kursunda alacağım sertifikalar nelerdir?

Kursu başarıyla tamamlayan her öğrenci sertifika alma olanağına sahiptir. Genellikle her kurs sizi M.E.B onaylı başarı sertifikası ile ödüllendirebilmektedir. Avrupa Birliği Bilgisayar Yetkinlik Sertifikası alabilmek için de kursu tamamlamanız da eğitiminize büyük bir katkı sağlayacaktır.

Özellikle firmaların bünyesinde çalışmaya başlama aşamasından önce sertifikanızın olması, portföyünüzün değerini arttıran bir etmen olarak bilinmektedir.

Corel draw kursu fiyatları

Corel draw kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek corel draw kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Corel draw kursunun sağladığı iş olanakları nedir?

Kursun sona ermesiyle birlikte reklam ajansların bünyesinde çalışabilme olanağına sahip olan bireyler, tekstil ve matbaa gibi sektörlerde de kendilerini geliştirebilmektedir. Özellikle grafikerlik bölümünden mezun olan öğrenciler için pek çok projede yer alma imkanı sağlayan kurslarda bazı eğitim programları içerisinde modelistlik de yer alabilmektedir.

Firmaların broşür, logo, afiş gibi materyaller oluşturmak için ihtiyaç duydukları çalışanlardan biri olabileceğiniz gibi, baskı süreci hakkında da bilgi sahibi olarak firmaların ilgili alanlarında çalışma fırsatı yakalayabilirsiniz. Desinatör, dizgici, grafik tasarımcı veya grafiker gibi unvanlarla pek çok iş yerinin bünyesine dahil olabilmektesiniz.

Corel draw kursuna kimler katılabilir?

Yaratıcılığını bilgisayar platformuna taşıyarak kendini geliştirmeyi hedefleyen, mesleki yaşamında kariyer odaklı çalışmalarda yer almak isteyen, kendi projelerini yaratabilen ve bu projeleri teknik temellere dayandırabilen, temel bilgisayar eğitimi almış herkes corel draw kursuna katılım gerçekleştirebilmektedir. Kursun belirli bir yaş seviyesi olmamakla birlikte, liselerin grafik tasarım bölümünde okuyan öğrencilerine sunulan sertifika olanakları da bulunmaktadır.

Güzel sanatlar veya grafik bölümü mezunu olan öğrenciler de kursa katılabilmektedir. Bilgilerinizi pekiştirmek ve eksiklerinizi giderebilmek için eğitim sürecine dahil olabilirsiniz.