SQL kursunda neler öğreneceğim?

Günümüzde en çok tercih edilen veritabanı yönetim sistemleri arasında yer alan SQL, kurs kapsamında verilen eğitimle bilişim dünyasında çalışan pek çok çalışana iş olanağı sunmaktadır. Veri oluşturma, silme, işlev yaratma ve ilişkilendirme gibi konuları içeren kursta başlangıç sürecinden uzmanlaşma seviyesine kadar kapsamlı bir eğitim alabileceksiniz. İlk süreçlerde ilişkisel veritabanı temellerinin atıldığı SQL kursunda tablolar, anahtarlar, veritabanları, satırlar, kolonlar gibi teknik eğitimler yer almaktadır. Basic Select, İleri Select, alt sorgu sistemleri, tablo yaratma, kayıt ekleme, örnek veritabanı dizaynları, stored procedure, veritabanı ile nesne oluşturma, Oracle ve SQL, kullanıcılar ve güvenlik gibi eğitimlerin de bulunduğu kursa bu alanda uzmanlaşmak isteyen herkes katılabilmektedir.

Sql kursu fiyatları

Sql kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek sql kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

SQL nedir?

Bilişim dünyasının veri tabanı alanında tercih edilen bir yönetim sistemi dili olarak bilinen SQL, veri yönetimi amacıyla kullanılmaktadır. Büyük ve küçük, pek çok işletmenin kayıtlarının bağlı olduğu SQL sisteminde pek çok işlem yapılabilmektedir. Bu veritabanı platformu içerisinde, genellikle bilgisayar programcılığı ve yazılım gibi alanlarda eğitim alan öğrencilerin, bilişim sektöründe çalışanların ve bir çok firmanın tercih ettiği olanaklar yer almaktadır. Veri tabanına kayıt oluşturma, silme, güncelleme, yeni tablo yaratma, veri çekme, veri sorgulama gibi süreçlerin gerçekleşmesine olanak tanıyan SQL ağ programlama alanında da tercih edilmektedir.

SQL kursunun sağladığı iş olanakları nelerdir?

Genellikle bilişim sektöründe çalışma fırsatı elde eden kurs katılımcıları firmaların yazılım bölümünde iş bulabilme olanağına sahiptir. Veri tabanı yönetimi ve veri tabanı uzmanlığı gibi alanlarda uzmanlaşmayı hedefleyen herkes, SQL kursunda kendini geliştirebilmektedir.

SQL kursunda hangi sertifikaları alacağım?

Kursu başarıyla bitirmeniz halinde eğitmenleriniz tarafından başarı sertifikası almaya hak kazanacaksınız. Pek çok şirkette çalışabileceğiniz kurs sonunda kendinizi yazılım alanında geliştirebilme olanağına da sahipsiniz.

SQL kursuna kimler katılabilir?

Kursun herhangi bir yaş sınırı bulunmamakla birlikte katılım süreci öncesinde temel bilgisayar eğitimi almış olmak gerekmektedir. Bu eğitimi tamamlayan herkes SQL kursuna katılabilmektedir.