Sosyal medya uzmanlığı kursunun içeriği nedir?

Sertifika desteği veren sosyal medya uzmanlığı kursunda eğitim süreçleri genel hatlarıyla 10 ile 20 başlık arasında değişen kavramlardan oluşmaktadır. Sosyal medyanın tanıtılması, başarılı olma yöntemleri, iletişim stratejileri, topluluk yönetimi, kriz yönetimi, sosyal medya ve pazarlama, içerik üretimi, medya kampanyası oluşturma, ölçümleme gibi başlıklardan oluşan eğitimlerin yer aldığı kurslarda dijital pazarlama stratejilerine yönelik eğitim süreçleri de bulunmaktadır.

Bazı kurslarda bu sürece SEO eğitimi de eklenebilmektedir.

Sosyal medya uzm. kursu fiyatları

Sosyal medya uzm. kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek sosyal medya uzm. kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Sosyal medya nedir?

Günümüzde internet kullanımının yaygınlaşmasıyla ön plana çıkan sosyal medya kavramı erişim, erişilebilirlik, kullanılırlık, yenilik, kalıcılık ve özgürlük gibi kavramlara göre belirli araçların kullanılmasıyla geniş kitlelere ulaşabilmenin hedef alındığı hizmetlerdir. İnsanların ilgi alanlarının, aktivitelerinin, gündemin öne çıkan başlıklarının, internet dünyası ve mobil servisler üzerinden bilgilendirilmesine öncelik tanıyan sosyal medya, pek çok firmanın da reklam amaçlı tercih ettiği yöntemlerden biri olarak bilinmektedir. Türkiye’de de geniş iş olanakları doğuran sosyal medya kavramı doğru biçimlerde kullanılması halinde firmaların yükselişine büyük bir katkı sağlamaktadır.

Sosyal medya uzmanlığının sağladığı iş olanakları nelerdir?

Günümüzde pek çok firmanın ihtiyacı olan sosyal medya uzmanları internet dünyasında var olmayı hedefleyen işletmelerin öncelikli olarak tercih ettiği çalışanlar arasında yer almaktadır. Sosyal medya uzmanlığı kursunun tamamlamanız halinde kurumsal nitelikli firmalardan küçük işletmelere, kendi web sitenizin yönetiminden internet girişimciliğine kadar kendinizi geliştirebileceğiniz pek çok alan bulunmaktadır.

Sosyal medya uzmanlığı kursunu tamamladığımda hangi sertifikaları alacağım?

Kursu başarıyla tamamlayan katılımcılar eğitmenleri tarafından verilen başarı ve onay sertifikası ile ödüllendirilmektedir. Bu sertifika pek çok iş yerinde geçerliliğini koruyan genel bir nitelik taşımaktadır. Özellikle daha önce başka bir firmada çalışan katılımcılar bu sertifika ile kariyerlerine yönelik önemli bir adım atabilmektedir. Kursu tamamlayan kişiler ‘’Sosyal Medya Uzmanı’’ ‘’Dijital Pazarlama Uzmanı’’ gibi unvanlarla eğitim yaşamlarına katkı sağlayacak bir sürece dahil edilmektedir.

Sosyal medya uzmanlığı kursuna kimler katılabilir?

Öncelikli olarak, kendini geliştirmeyi hedefleyen herkes sosyal medya uzmanlığı kursuna katılabilir. Özellikle marka yöneticileri, strateji geliştiriciler, internet girişimcileri, e-ticaret sitelerinin bünyesinde çalışmak isteyen, Freelance projelerde yer almayı hedefleyen, medya takip şirketlerinde çalışmak isteyen, medya planlama departmanında görev üstlenen, ajanslarda yönetici olarak çalışmak isteyen pek çok kişi sosyal medya uzmanlığı kursunun sağladığı iş olanaklarından faydalanabileceği gibi yazılım ve tasarım gibi departmanlarda çalışan kişiler de bu kursa katılabilmektedir. Sosyal medya uzmanlığı kursunun herhangi bir yaş sınırı bulunmamaktadır.