İllustrator kursunun içeriği nedir?

Grafik tasarım alanında kendini geliştirmek isteyen katılımcıların tercih ettiği öncelikli programlardan biri olan illustrator, kurs kapsamında verilen eğitimle size yeni bir iş olanağı doğurmaktadır. Yeni bir çalışma alanı yaratma ile başlayan eğitim sürecinde şablonlarla çalışma, araç kutusu kullanımı, kontrol paleti oluşturma, objeleri isteğe göre formatlama ve renklendirme, Swatches paleti kullanımı, Brush paleti kullanımı, objelerle çalışma, illustrator galerisini kullanma, vector ve raster grafikleri, Simplify paths, live paint, find ve replace kullanımı ile programı tüm hatlarıyla öğrenebilme olanağına sahip olacaksınız. Kursta alacağınız eğitimle vektör grafiğine dönüştürülen Bitmapleri farklı alanlarda kullanabilecek ve tasarımlarınıza yeni bir boyut kazandırabileceksiniz.

İllustrator kursunun sağladığı iş olanakları nelerdir?

Bilgisayar kursunu başarıyla bitirmeniz halinde reklam ajanslarının kadrolarına dahil olabileceğiniz gibi, gazete, dergi ve yayınevlerinin tasarım alanlarında çalışabilmektesiniz. Matbaalarda grafiker olarak çalışabileceğiniz illustrator kursu sonrasında kendinizi geliştirebileceğiniz projelerle Freelance çalışmalarda da görev alabilmektesiniz. Kitap, CD yüzü, logo, zarf, reklam, poster, kartvizit, antetli kağıt oluşturma gibi eğitimler de alacağınız kurs süreciyle birlikte masaüstü yayıncılığın diline hakim olabileceksiniz. Basılı yayın sektörünün ana programlarından biri olan illustrator, mobil cihazlara yönelik başarılı projelerde görev almanıza da zemin hazırlayacaktır. Hayal gücünüzü teknolojinin tasarım araçlarıyla birleştirerek iş hayatınıza ve eğitimine yönelik olumlu adımlar atabilirsiniz.

Illustrator kursu fiyatları

Illustrator kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek ıllustrator kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

İllustrator kursunda alacağım sertifikalar nelerdir?

Kursu başarıyla tamamlamanız halinde kurs eğitmenleriniz tarafından verilen başarı sertifikasına sahip olacaksınız. Özellikle kendinizi geliştirme düzeyinize bağlı olarak yurt dışında eğitim görmek istiyorsanız sınav programlarını takip ederek Adobe tarafından hazırlanan sertifikaları da alabilmektesiniz.

İllustrator kursuna kimler katılabilir?

Kursa katılmak için temel bilgisayar kursunda eğitim almanız ya da bilgisayarı temel düzeyde bilmeniz gerekebilmektedir. Bu eğitimi başarıyla tamamlamış her katılımcı kursun olanaklarından faydalanabilmektedir. Özellikle kendini grafik alanında geliştirmeyi hedefleyen ve yayıncılık sektörüne adım atmak isteyen katılımcılar illustrator kursu ile eğitim sürecine dahil olabilmektedir.