Maya kursu fiyatları

Maya kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek maya kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Maya eğitimi neden gerekli?

Bu sektörde kullanılan en yaygın programlarda biri olan maya, günümüz animasyon stüdyolarının bir çoğunda tercih edilmektedir. Özellikle Disney Pixar, Digital Domain ve Dreamworks, 3 boyutlu animasyon oluşturma sürecinde maya programına öncelik tanımaktadır.

Oyun ve resim gibi alanların dışında mimari görselleştirmenin de önemli bir parçası olan maya programı proje üreten kişiler tarafından kullanılmaktadır.

Animasyon şirketine girmek isteyen bir kişinin maya eğitimi alması gerekmektedir.

Kendi oyun karakterini üretmek isteyen bilgisayar kullanıcıları da kariyerleri için maya eğitimlerine katılabilmektedir.

Maya nasıl bir programdır?

Maya, Autodesk tarafından çıkarılmış, gelişmiş animasyon modelleme seçenekleri ile 2 ve 3 boyutlu karakter modellemede kullanılan yaygın bir programdır. 3 boyutlu reklam filmi, storyboard, mekan oluşturma gibi alanlarda da tercih edilen maya programı görsel efekt yönünden oldukça işlevseldir.

Maya kursu sertifikalı mı?

Pek çok kurs yerinde maya eğitimi almış kullanıcılar için sertifikalar hazırlanmaktadır. Bu sertifikalara bir animasyon şirketinde çalışma sürecinde ihtiyacınız olacaktır.