Linux kursu fiyatları

Linux kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek linux kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Linux nedir?

Linux, lisans ücreti olmayan, açık kaynak kodlu bir işletim sistemidir. Son yıllarda tüm dünyada kullanılırlığı oldukça yaygınlaşmıştır. Çökme sorunları yaşanmaması ve açık kaynak kodlu olması ülkemizde de Linux'un tercih edilirliğini oldukça artırmıştır.

Linux kursunun içeriği nedir?

Linux kursuna katıldığınızda öncelikle neden Linux kullanmanız gerektiği ve Linux kullanmanın avantajları hakkında bilgi sahibi olacaksınız. Ayrıca Linux'un kurulumu, çalışma yapısı ve sistem yönetimine giriş gibi temel teknik bilgilerin yanısıra kullanıcı ve grup yönetimi, shell işlemleri, kernel işlemleri,  MYSQL, Apache Web Server vb. birçok konuda da detaylı bilgi edineceksiniz.
 

Linux kursuna kimler katılabilir?

Bilişim sektöründe çalışmak isteyen, bilgi teknolojileri alanında kendi işini kurmak isteyen ya da firmaların bilgi işlem departmanında çalışanlar Linux kursuna katılabilirler. Katılım için herhangi bir ön koşul bulunmayan Linux kursuna katılanların temel düzeyde İngilizce ve bilgisayar bilgisine sahip olması eğitim sürecini kolaylaştıran ve hızlandıran önemli bir faktördür. 

Linux kursunu tamamladığımda nerelerde çalışabilirim?

Linux kursunu başarı ile tamamlamanız halinde bilişim sektöründe hizmet veren pek çok firmada çalışma imkanı bulabilirsiniz. Eğitim sonunda firmalara iş başvuru yaptığınızda ihtiyaç duyulan alana yönelik olarak sistem yöneticisi, destek uzmanı, proje lideri, proje müdürü, bilgi işlem müdürü gibi ünvanlarla görev alabilirsiniz.