3D studio max kursunda neler öğreneceğim?

Başlangıç aşamasında programda yer alan sekmelerin işlevlerinden söz edilmektedir.

İlerleyen aşamalarda 2D ve 3D obje düzenleme, nesneleri hizalama, çoğaltma ve yönlerini değiştirme, ışık türünü belirleme, objenin veya nesnenin malzemelerle kaplanması, animasyona yönelik uygulamalar, Photoshop kursunda verilen eğitimin bir benzeri olan çalışmalar, atmosfer efektlerinin kullanımı gibi süreçler hakkında eğitimler verilmektedir.

Çizdiğiniz objelerin sunuş aşamasından önce hesaplamalarının yapılmasına olanak tanıyan Vray Render kullanımı, kamera teknikleri, yüzey ve poligon modelleme gibi eğitimler de bu sürecin önemli bir parçasını oluşturmaktadır.

Animasyon oluşturma ve oluşturulan animasyonları film haline dönüştürebilme, kamerayı mekan içinde ve mekan dışında gezindirme gibi eğitimler de alanında uzman eğitmenler tarafından verilmektedir.

3D studio max kursunun sağladığı iş olanakları nelerdir?

Genellikle mimari projelerde ve inşaat firmalarının temel yapı çalışmalarında tercih edilen program ile bu alana yönelik kariyerinizde başarılı adımlar atabilirsiniz. Mühendislik, dekorasyon ve tasarım firmalarının bünyelerine dahil olarak 148 ülkede geçerliliğini koruyan Uluslararası sertifika ile yurt dışında da kendinizi geliştirebileceğiniz şirketlerin bünyesine dahil olabilirsiniz.

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan onaylı sertifikanız ve kurs eğitiminin adını taşıyan başarı sertifikası da yaşam kalitenizi arttırabilmeniz için sizlere yeni bir kapı açacaktır.

Sinema ve televizyon alanları ile bilgisayar oyunları alanında da kendinizi geliştirebileceğiniz kurs sizlere çok yönlü bir kariyer imkanı sunmaktadır.

Oyun geliştirici uzmanlar tarafından da tercih edilen program endüstriyel tasarımın, mobilya sektörünün ve reklam ajanslarının önemli bir parçasına hizmet etmektedir. Eğitimi sonlandırmanız halinde, kendi projelerinizi geliştirerek Freelance çalışmalarda da yer alabilirsiniz.

3d studio max kursu fiyatları

3d studio max kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek 3d studio max kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

3D studio max kursuna katılım şartları nelerdir?

Kursa katılabilmek için temel bilgisayar kullanımı bilgisine sahip olmanız yeterlidir. Hayal dünyasını bilgisayar ortamına taşıyarak hareketli uygulamalara dönüştürmek isteyen herkes bu kurs sürecine dahil olabilmektedir. Kurs için belirlenen bir yaş sınırı bulunmamaktadır.

3D studio max ile neler yapılır?

3D studio max, mimari çizimlerden reklam filmlerine, endüstriyel tasarımdan animasyonlara kadar pek çok alanda kullanılmaktadır. Dünyanın en popüler tasarım programlarından biri olan 3D studio max, bilgisayar teknolojisindeki ilerlemelere paralel olarak gelişmekte ve buna bağlı olarak hayatımızdaki yeri de gün geçtikçe artmaktadır.

3D studio max ile bir bina modelleyebilir,iç dizaynını gerçekleştirebilir,uçak ya da uzay gemisi tasarlayabilir ya da herhangi bir oyunun veya animasyon filminin karakterlerini üç boyutlu olarak çizebilirsiniz. İnşaat,medya, bilim ve endüstri dışında akla gelebilecek hemen tüm sektörlerde kullanımı artan bu program ile üç boyutlu olarak aklınıza gelen herşeyi çizebilir, hayal gücünüze sığan tüm tasarımları gerçeğe dönüştürebilirsiniz.

3D studio max dersleri ile uzmanlaşmak istediğiniz alanda teknik bilgilerinizi arttırarak ve becerilerinizi geliştirerek kariyerinizde farklılıklar yaratabilirsiniz.