Barmenlik kursu fiyatları

Barmenlik kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek barmenlik kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Barmen ve barmaid nedir?

Alkollü ve alkolsüz içecekleri müşterilerin istekleri doğrultusunda hazırlayan, servis eden ve servis sonunda temizlikle görevli olan erkeklere barmen, kadınlara ise barmaid denilmektedir. Likör, meyve suyu, süt, aperatifler, shaker gibi temel malzemeler ve ihtiyaç ürünleriyle çalışan barmen veya barmaid’ler, genellikle bar masasının arkasında çalışmaktadır. 

Müşterinin istekleriyle doğrudan ilgilenen barmenler başlangıçta minimum bir ücretle çalışmakta, kendilerini geliştirmeleri halinde deneyim edinme düzeylerine göre oldukça yüksek miktarlarda da para kazanabilmektedir. Garson ile barmen arasındaki fark, barmenlerin yalnızca içki ve aperatif ürün servisinden sorumlu olmasıyla açıklanabilmektedir.

Barmenler alkollü ve alkolsüz ürünlerle servis edilebilecek aperatifler dışında yiyecek servislerine dahil olmamaktadır.

Barmenlik kursunun sağladığı iş olanakları nelerdir?

Barmen ve barmaid olarak kapalı mekanlar (bar, restaurant, pub v.s) davet ve organizasyonlar, festivaller, konserler, açılış törenleri gibi pek çok alanda çalışabilen kurs katılımcıları kendilerini geliştirerek ilgili belgelerin tamamlanması halinde işletmecilik faaliyetlerine de adım atabilmektedir.

Barmenlik kursuna kimler katılabilir?

18 yaşını tamamlayan herkes barmenlik kursuna katılabilmektedir. Barmenliğin tüm teknik ve uygulamalı süreçlerine katılarak bu alanda kendini geliştirmeyi hedefleyen katılımcılar kurs hizmetlerinden faydalanabilmektedir. Bedensel bir rahatsızlığın bulunmaması ve en az ilkokul mezunu olma gibi şartlar da yer almaktadır.