İşyeri hemşireliği kursu ücretleri ne kadar?

İşyeri hemşireliği kursu fiyatları ortalama 900 TL'dir. Ancak bu fiyat; toplam ders süresine, ödeme şekline, kursun bulunduğu il ve ilçeye, kurs dönemlerine, kursiyer sayısına göre değişmektedir.

İşyeri hemşireliği kursu fiyatları

İşyeri hemşireliği kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek işyeri hemşireliği kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

İşyeri hemşireliği kursuna kimler katılabilir?

Bu kursa hemşireler, çevre sağlığı teknisyenleri, sağlık memuru, acil tıp teknisyenleri katılabilmektedir. Kursa katılacak kişiler en az lise eğitimi almış olmalıdır.

İşyeri hemşiresi kimdir?

Sağlık yönetmeliğinde "diğer sağlık personeli" olarak da tanımlanan iş yeri hemşiresi, iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerinin planlanmasından sorumlu olan, işyeri hekimi ile bir arada çalışan, işs ağlığı hizmetlerini yönlendiren ve düzenleyen, işyeri hekimine her an yardımcı olan sağlıkçılara verilen isimdir.

İşyeri hemşiresinin görevleri nelerdir?

  • İşyeri hekiminin muayenesine yardımcı olmak, muayene formuna hastalarla ilgili gerekli bilgileri not etmek.
  • İşyeri hekimiyle birlikte çalışarak ilk yardım hizmetlerini yürütmek ve düzenlemek,
  • İşyerinin hijyen kurallarına uygun olmasını denetlemek,
  • İşyerinde çalışan diğer personelle işbirliği içinde olmak, sağlıkla ilgili olarak düzenlenen eğitimlerde eğitmenlik yapmak

Nasıl işyeri hemşiresi sertifikası alabilirim?

90 saatlik işyeri hemşireliği eğitiminin ardından bakanlıklar tarafından yapılan sınavlarda başarılı olmanız halinde "Diğer Sağlık Personeli Sertifikası" alabilirsiniz. Sınavda minimum 100 puan üzerinden 70 almak gereklidir.