Kabin memurları ne iş yapar?

Kabin memurları uçak içerisindeki gerekli güvenlik önlemlerinin alınmasından ve yolcuların rahat şekilde seyahat etmelerinden sorumlu kişidir. Bu nedenle yolcuların uçağa yerleşmesinden uçus esnasında yiyecek içecek servisine, yolculuk sırasında dikkat edilecek kuralların yolculara anlatılmasından uçağın güvenlik noktalarının kontrolüne kadar yolcuların konforlu bir yolculık geçirmesini sağlayan tüm konularla ilgilenirler.

Giydirme cephe kursunun içeriği nedir?

Cephe giydirmede kullanılan malzemeler, cephe giydirme tasarımı, güvenlik önlemleri, statik hesaplama, cephe tasarımında statik, cephe montajı ve cephe tasarımında dikkat edilmesi gerekenler vb. konular eğitimin içeriğini oluşturan temel konulardır.

Kabin memuru nedir?

Uçakta yolcuların rahat seyahat etmelerini sağlamakla görevli olan bu nedenle; seyahat öncesinden seyahat tamamlanıncaya kadar uçak içerisindeki yolcuların gereksinim duyabileceği her konudan sorumlu olan kişidir.

Kabin memurluğu kursu fiyatları

Kabin memurluğu kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek kabin memurluğu kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Kimler kabin memuru olabilir?

Pek çok havayolu şirkeri kabin memurlarında bazı özelikleri aramaktadır. Havayolu şirketleri kabin memurlarında birbirinden farklı özellikler arasa da yabancı dil biliyor olmak, en az lise ve dengi okulu mezun olmak, sağlık durumunun kabin memurluğu yapmaya elverişli olması, kadınların boy uzunluğunun en az 160 cm erkeklerin  boy uzunluğunun en az 170 cm olması,  tüm adaylarda boy ve kilo arasında uygun bir orantı olması gibi özellikler aranır. Adayların kabin memurluğu kursuna katılırken istenilen özellikleri dikkatle incelemesi ve bu özellikleri taşıyorlarsa kabin memurluğu kurslarına başvurmaları gerekir.