Bakıcılık kursu fiyatları

Bakıcılık kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek bakıcılık kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Bakıcılık kursunda neler öğrenebilirim?

Kurs kapsamında alacağınız eğitim hastaların veya yaşlıların ihtiyaçlarını karşılayabileceğiniz teknik bilgilerden ve uygulamalı çalışmalardan oluşmaktadır. Fiziksel ihtiyaçlar dersinde hasta/yaşlı anatomisi, psikolojik ihtiyaçlar dersinde hastalara yönelik psikolojik yaklaşım metotları, yaşlı psikolojisi, sosyolojik ihtiyaçlar kursunda sosyal problemlere yönelik çalışmalar, hasta ile arkadaşlık ilişkisi kurabilme, yaşlıların günlük bakımı, fizyoterapi metotları, hasta odasını düzenleme, hastayı yatak içinde giydirme, oturtma, hastayı rahatlatmak için tercih edilecek yastık çeşitleri, ilaç verme, hastanın veya yaşlının yemeğini yedirme, ani sağlık problemlerine yönelik ilk yardım çalışmaları, hasta nakli gibi eğitimlerin de bulunduğu bakıcılık kursunda iyi bir hasta veya yaşlı bakıcısı olabileceğiniz gibi bu aldan sertifika alma sürecine de adım atacaksınız.

Çocuk bakımı kursunda neler öğreneceğim?

Genellikle bakıcılık kursu kapsamında verilen bir eğitim olan çocuk bakımı,  doğru iletişim, tuvalet alışkanlığı, gelişim sürecine katkı sağlama, bakım kuralları, oyun ve müzik gibi sosyal aktivitelerle çocuk gelişimini destekleme, bebeğin yaşam güvenliğini sağlama, sağlık ve hastalık takibi gibi eğitim süreçlerinden oluşmaktadır. Kursa katılımcıları programı başarıyla tamamlamaları halinde sertifika almaya hal kazanacaktır. Bu alanda meslek sahibi olabilmek için eğitim sürecini sertifika ile desteklemek gerekmektedir.

Bakıcılık kursuna kimler katılabilir?

Hasta ve yaşlı bakımı kursuna katılmak için aranan şartlar arasında en az ilkokul mezunu olmak ve bu mesleğin gerekliliklerini yerine getirmek gerekmektedir. Fiziksel ya da zihinsel bir rahatsızlığı bulunmayan, 25 yaşın üzerindeki herkes kursa katılım gerçekleştirebilmektedir. Bazı kurslarda bu kriterlerin minimum seviyeye indirildiği de bilinmektedir. Kursa katılım gösteren öğrenciler 03-06 yaş bebek bakıcılığı eğitimiyle de kendilerini geliştirebilmektedir. Özellikle 20 ile 45 yaşındaki kadınlara hitap eden bu kurs ile iki farklı dönemde hem çocuk bakımı hem de yaşlı bakımı hakkında tecrübe sahibi olabilirsiniz. Bebek bakımı kursunda aranan kriterler arasında lise mezunu olma şartı yer almaktadır.