Çiçekçilik kursu fiyatları

Çiçekçilik kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek çiçekçilik kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Çiçekçilik kursunun içeriği nedir?

Çiçekçilik eğitimi profesyonel çiçekçilik eğitimi ve hobi atölyeleri olmak üzere iki farklı şekilde gerçekleştirilir. Profesyonel çiçekçilik eğitimi uzun süreli ve kapsamlı bir eğitim programını içerir. Hobi amaçlı çiçekçilik eğitimleri ise; ağırlıklı olarak atölye çalışmaları şeklinde yütürülmektedir. Çiçekçilik eğitimlerinde genel olarak çiçek bakımı, evde çiçek yetiştiriciliği, mevsimine göre çiçekler ve bakımları, buket hazırlama, çiçek düzenleme, satın alınan çiçeklerin bakımı gibi konular anlatılmaktadır.

Çiçekçilik kursuna kimler katılabilir?

Çiçekçilik kursuna katılım için ön koşul bulunmamaktadır. İsteyen herkes çiçekçilik eğitimine katılabilir. Ancak ileri seviyede çiçekçilik eğtiimi alarak bu alanda uzmanlaşmak ya da profesyonel olarak bu işi yapmak isteyenler öncelikle temel seviyede çiçekçilik kursuna katılmalıdır.