İnsan kaynakları kursunda neler öğreneceğim

İnsan kaynakları kursu teorik ve uygulamalı alıştırmaları bir arada barındırmaktadır.

İnsan kaynakları yönetimi, insan kaynaklarının görevleri, işe alım, işçi seçimi ve yerleştirme, bordrolama, personel ileri, insan kaynakları performans yönetim sistemi, ücret ve ücret sistemleri, çalışan memnuniyeti, insan kaynaklarının eğitimi ve bu eğitimin geliştirilmesi, kariyer yönetimi, atölye içi çalışmalar, iş analizi, performans değerlendirmesi gibi eğitimlerin yer aldığı kurslarda atölye çalışmaları ve teorik analizler yapılmaktadır.


İnsan kaynakları kursuna katılım gösteren kişilere en uygun anlatım diliyle seslenen kursun amacı, öğrencilere firmaların bünyesine dahil olabilecekleri eğitimi verebilmektedir.

İnsan kaynaklarının amacı nedir?

İşgücünü, devamsızlık oranını, hatalı üretim problemlerini ve iş kazalarını minimum düzeye indirerek insanların iş motivasyonunu, çalışma azmini, sosyal yaşam standartlarını, rekabet düzeyini ve ürün kalitesini arttırmayı hedefleyen insan kaynakları departmanın amacı hem firmanın kalitesini arttırmak hem işçilere standartlar çerçevesinde bir çalışma alanı oluşturabilmektir.

İnsan kaynakları kursu fiyatları

İnsan kaynakları kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek insan kaynakları kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

İnsan kaynakları nedir?

Günümüzde pek çok firmanın bünyesinde yer alan insan kaynakları departmanı, şirkette çalışan insanların yeteneklerine göre ödüllendirilmesi, organizasyon faaliyetlerinin belirlenmesi, işgücü planlaması, kadrolaması gibi pek çok alana ayrılan hizmetleri kapsamaktadır. Çalışanlarını belirli standartlar göz önüne alınarak farklılıklara ayıran bu departman işçi hakları, işçi alımı ve işçinin görevinin sonlandırılması gibi süreçlerden de sorumludur.

İnsan kaynakları kursunu tamamladığımda hangi sertifikaları alacağım?

Kursu tamamlayan katılımcılar eğitim yerleri tarafından verilen başarı sertifikasına ve M.E.B’dan onaylı İnsan Kaynakları Uzmanlık Sertifikası ile sahip olacaktır. Bu sertifika Türkiye’nin pek çok bölgesinde geçerli olup alanınızla ilgili iş imkanlarınızı arttıracak, diploma niteliği taşımaktadır. Sertifika ile eğitim kurumlarının bünyesine de dahil olabilirsiniz.

İnsan kaynakları kursuna kimler katılmalı?

İnsan kaynaklarıyla ilgilenen tüm kurs katılımcılarına bilgilerini pekiştirebilme olanağı sunan kurs, yöneticiler ve uzmanlara tavsiye edilmektedir. Özellikle personel işlerinde görevli olan veya personel müdür olan, üniversitelerin iletişim bölümünden mezun olup kendini insan kaynakları alanında geliştirmek isteyen, firma ortakları ve girişimciler için uygun iş istihdamı oluşturan kurs, kariyerine yeni bir başlangıç kazandırmayı hedefleyen herkes için geçerlidir.