Yönetici asistanlığı kursu fiyatları

Yönetici asistanlığı kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek yönetici asistanlığı kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Yönetici asistanlığı kursunda neler öğreneceğim?

Yönetici asistanlığı, en kısa haliyle bir firmanın üst düzey yöneticisinin sağ kolu olarak tanımlanabilmektedir. Yönetici asistanlığı kursu, bu vasfın sorumluluklarını taşıyabilecek, gelişime açık, organizasyon ve planlama becerileri yüksek çalışanların yetiştirilmesini hedef edinir. 

İletişim, randevu alma ve konukların ağırlanması, bilişim, yazı stilleri, mektup yazma, zaman yönetimi ve beden dili, klavye kullanımı, toplantıların, seyahatlerin ve sanatsal faaliyetlerin düzenlenmesi, organizasyon gibi eğitimlerin verildiği yönetici asistanlığı kursunda bu alanda kendinizi geliştirebilmenize olanak tanıyacak çalışma programları oluşturulmaktadır. 

Bazı kurslarda temel ofis, Photoshop ve on parmak klavye kursu da yönetici asistanlığı kursu kapsamında verilen eğitimler arasında yer almaktadır.

Yönetici asistanlığı kursuna kimler katılabilir?

Yönetici asistanı olmak için belirlenen özel bir kriter bulunmamaktadır. Bu kursa bu alanda kendini geliştirmek isteyen ve yönetici asistanı olmayı hedefleyen herkes katılabilmektedir. Eğitimler hafta içi veya hafta sonu katılımcılar için en uygun günün belirlenmesi ile oluşturulmaktadır. Genellikle 1 ile 2 saat arasında değişen bu süreçte en verimli çalışma metotları tercih edilmektedir.

Yönetici asistanı olabilmek için…

İyi bir yönetici asistanında bulunması gereken özelliklerin başında programlı olması, beden dilini etkin bir şekilde kullanması ve sorumluluk alabilmesi gelmektedir. Bu özellikleri bilgisayar bilgisi ile harmanlayarak kendini edebi bakımdan zenginleştirmesi yönetici asistanı olma yolundaki engelleri aşmasına olanak tanıyacaktır. 

Yönetici asistanlığı kursunda verilen bu eğitim sektöre en iyi çalışanların kazandırılmasını hedeflemekte, hem katılımcıların kendilerini geliştirebilmesine, hem de firmaların bu alandaki açıklarını kapamasına zemin hazırlamaktadır.

Yönetici asistanının yabancı dilini geliştirmesi de bu sektörde iyi bir yere gelebilmesine olanak tanımaktadır. En az 2 dil bilmesi ve gelişime açık olması her firmanın ihtiyaç duyduğu çalışan özelliklerinden biridir.