Bahçıvanlık kursu fiyatları

Bahçıvanlık kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek bahçıvanlık kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Bahçıvanlık kursunda neler öğreneceğim?

Bahçıvanlık kursunun amacı, katılımcıların bu alanda kendilerini geliştirebilmelerini sağlamak ve bahçıvan olmalarına olanak tanımaktır.

Pratik ve teorik eğitimleri kapsayan bu kurslarda toprak hazırlama, ekim ve dikim çalışmaları, sera yapım teknikleri, dış mekanlardaki bitki çeşitleri, bitkilerde budama, hastalıklar, bakım ve meyvecilik gibi kavramlara yönelik çalışmaların da yapıldığı bahçıvanlık kursunda çevre koşullarına yönelik teknik eğitimlerden de söz edilmektedir. 

Toprak aletlerinin kullanılma biçimlerine dair bahçıvanlık tekniklerinin de öğretildiği kurslardan güncel anlatım metotları tercih edilmektedir. 

Bahçıvanlık kursuna kimler katılabilir?

Kursa katılmak için aranan belirli bir kriter bulunmamaktadır. Bahçıvan olmak isteyen, çiçeklerin ve ağaçların bakımını severek gerçekleştirebilen, peyzaj, ziraat ve orman gibi fakültelerden mezun olan kişilerin bu kursa katılması tavsiye edilmektedir.