Sekreterlik kursunda neler öğreneceğim?

Sekreterlik kursunda alacağınız eğitim öncelikli olarak teorik çalışma programlarından oluşmaktadır. Sekreterliğin tanımı ve kapsamı hakkında verilen eğitimin ardından bilgisayar ortamında çalışmalar gerçekleştirilmektedir. 

Yazışmaya yönelik alıştırmalar, beden dili, güzel konuşma, doğru iletişim kurma, terminoloji, büro teknikleri, dosyalama, bilgilendirme sistemi, imaj oluşturma, toplantı, seyahat organizasyonları, etkinlikler, hızlı klavye kullanımı gibi eğitimlerin de yer aldığı sekreterlik kursunda mesleğin tüm teknik ve uygulamalı eğitim süreçleri hakkında bilgi sahibi olabilmektesiniz. Sekreterlik kursunda verilen eğitim psikolojik çalışmalarla da desteklenmektedir. 

Problemlere yönelik davranış kabiliyeti geliştirme, raporlama, zamana yönelik yönetim biçimleri gibi eğitim biçimleri gibi programların da hazırladığı kurslarda meslek etiğine uygun bir profil çizebilmeniz için çalışmalar yapılmaktadır.

Sekreterlik kursu fiyatları

Sekreterlik kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek sekreterlik kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Sekreterlik kursuna kimler katılabilir?

Kursa katılmak için ilkokul mezunu olmanız yeterlidir. Temel bilgisayar eğitiminin kurs aracılığıyla öğretildiği sekreterlik programında özel bir kriter belirlenmemektedir. Üst düzey yönetici asistanı olmak, büroların bünyesinde sekreter olarak yer almak, meslek edinmek ve hedeflerini gerçekleştirmek isteyen herkes sekreterlik kursunda eğitim görebilmektedir.