Hosteslik kursunda neler öğretilir?

Hosteslik kursu kapsamında verilen başlıca eğitimler üç farklı ünite ile gerçekleştirilmektedir. Birinci ünitede kurs katılımcılarının İngilizce seviyelerinin yükseltilmesi amaç edinmiştir. Temel Gramer eğitimiyle pekiştirilen bu süreçte yiyecek-içecek tanıtımları, Duty-Free malzemelerinin tanıtımı, kokpit ekibiyle iletişim kurabilme teknikleri, ilk yardım eğitimleri, yolcular için anons uygulamaları, uçuş hakkında yolcuları bilgilendirme çalışmaları gibi eğitimler de bulunmaktadır.

İkinci ünitede olağan dışı durumlara karşı kabin kontrolü ve hazırlığı, sivil havacılık, görgü kuralları, tehlikeli maddeler, kabin memurunun görevleri, kişisel hijyen, emniyet kuralları, yolcu psikolojisi ve acil malzemelerin tanıtılması gibi eğitim süreçleri bulunmaktadır. Üçüncü ünitede, yolcuların uçaktan tahliye edilmesi, ikramlar, servis tipleri, içkiler, bar servisleri, alerjik rahatsızlıklar, uçağın kaçırılması gibi kavramlar hakkında eğitim verilmektedir.

Hostes nedir?

Hostes, uçuş sırasında yolcuların rahat edebilmesini ve güvenliğini sağlamaktan sorumlu olan kadın uçak amirlerine verilen isimdir. Kurslarda verilen eğitimle hem hostes hem de host adayları yetiştirilmesi amaç edinmektedir. Yolculara yiyecek ve içecek servisi yapmak, ani bir hava problemiyle karşılaşılması durumunda güvenliği öncelikli amaç olarak belirlemek, kabin içi hizmeti eksiksiz ve güler yüzlü bir biçimde gerçekleştirmek gibi pek çok hizmetin gerçekleştirilmesinden sorumlu olan hosteslerin belirli eğitim süreçlerini tamamlamış olmaları gerekmektedir.

Hosteslik kursu fiyatları

Hosteslik kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek hosteslik kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Hosteslik kursuna katılım şartları nelerdir?

Kursa katılmak için en az lise mezunu olmak, 18 yaşını tamamlamak ve 30 yaşını aşmamak yeterlidir. Kabin hostesi olmak için aranan şartlar ise 1.60 ile 1.80 arası boy standartlarına sahip olmak, boyun ve kilonun birbiri ile orantılı olması, lise mezunu olmak ve yabancı dil bilmek, vücudun belirli bölgelerinde (kol ve etek hizasının altı) yanık veya dövme bulundurmamak, yüzde yara izi, sivilce veya piercing gibi unsurların bulunmaması, sağlık kriterlerine uygun olmak gibi faktörlerden oluşmaktadır..

Hosteslik kursu iş garantisi sunuyor mu?

Hosteslik kursu, eğitiminize katkı sağlayacak tüm süreçleri barındırmaktadır. Sınavlarda başarılı bir sonuç elde edebilmeniz için yeterli zeminin oluşturulduğu eğitimler, kişisel gayret ve çalışma disiplininize bağlı olarak size iş garantisi sunabilmektedir.