Elektrik tesisat kursu fiyatları

Elektrik tesisat kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek elektrik tesisat kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Elektronik kursunda neler öğreneceğim?

Elektrik kazalarına karşı korunma ve ilk yardım eğitimi elektriik tesisat kursunun ilk konusudur.  Akım, gerilim, direnç ve elektrik kanunları ölçü aletleri, elektrik tesisatında kullanılan malzemeler, akım tesisat çeşitleri , haberleşme ve bildirim tesisatları, priz tesisatı, sayaçlar, tablolar, seyyar kablo bağlantıları, nemli yerlerde priz tesisatı, elektrikli cihaz bağlantıları, elektrik tesisatlarındaki korunma yöntemleri, elektrik tesisat yönetmeliği ve maliyet hesabı eğitim esnasında öğretilen temel konulardır.

Elektirik tesisatı kursunda  konular teorik olarak anlatılmasının yanı sıra  uygulamalı olarak da gösterilmekte ve kursiyerlerin pratik kazanması amaçlanmaktadır.

Elektrik tesisat kursunu tamamladığımda nerede çalışabilirim?

Elektrik tesisat kursunu tamamlayan kursiyerler; kurulum, bakım, onarım ve işletim tesislerine yönelik işleri yapacak düzeyde bilgi ve beceriye sahip olurlar. Bu kursu tamamlayanlar, elektrik elektronik sektöründe teknik servis personeli olarak çalışabilirler.