Garsonluk eğitiminde neler öğreneceğim?

Bu eğitimde bir garsonun ihtiyaç duyacağı teorik ve pratik bir eğitim sürecine dahil olabileceksiniz. Başta sanitasyon ve hijyen olmak üzere, servis sırasında kullanılacak araç ve gereçlerin amaca göre tanımlanması, masa ve oda düzeni, kutlama ve davet gibi etkinliklerde servis, kahvaltı, öğle yemeği, akşam yemeği servisi gibi eğitimlerin yer aldığı garsonluk kursunda kısa sürede kendinizi geliştirebilirsiniz.

5 Temmuz 2013 tarihinde yayımlanan Hijyen Eğitimi Yönetmenliği yasasına göre bu alanda çalışacak kişilerin hijyen eğitimi alması zorunlu hale getirilmiştir.

Garsonluk kursu fiyatları

Garsonluk kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek garsonluk kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Eğitime kimler katılabilir?

Garsonluk eğitimine katılmak için özellikle aranan herhangi bir kriter bulunmamaktadır. Mesleğin gerektirdiği zihinsel ve fiziksel yeterliliğe sahip olan herkes kurslara katılabilmektedir. Ancak yabancı dil eğitimi almış kişilerin bu sektörde iş bulma olanağı daha fazladır. Bazı kurs firmaları en az lise ve önlisans mezunu olma şartı koşabilmektedir.

Pek çok kurs yerinde eğitim sonu M.E.B onaylı Garson Elemanı Sertifikası verilmektedir.

Garsonluk eğitimi kaç ay sürüyor?

Garson elemanı yetiştirme kursunun ortalama kurs süresi 1-2 aydır. Bu süre kurs yerinin hazırladığı eğitim programına ve kurs günlerine (hafta içi / hafta sonu) bağlı olarak da değişebilir.

Bu eğitimi tamamlayanlar nerede çalışabilir?

Başta cafe, restaurant ve bar olmak üzere, konaklama üzerine geniş bir iş sahasında çalışabilen servis elemanları yemek fabrikalarında, küçük ve büyük işletmelerin mutfaklarında, ulaşım araçlarında host/hostes olarak da çalışabilmektedir.