Girişimcilik nedir?

Girişimcilik, iş dünyasında kar amacı elde etmek için çeşitli riskleri göz önüne alan, cesur, bilgili ve yetenekli kişi olarak bilinmektedir. İyi bir girişimci olabilmek için bu alanda yeterli teknik donanıma sahip olmak, cesur davranmak ve hem bireysel hem toplumsal düşünebilmek gerekir. 

Girişimcinin tek amacı yönetmek ve kar elde etmek değildir. Girişimciler her an değişime açıktır, sonuçları iyi değerlendirir ve iyimserdir. Her girişimci için olmazsa olmaz özelliklerin başında özgüven gelmektedir. Daima hedefe yönelen girişimciler için en uygun ifade şekli şöyle söylenebilir;

Başlanılmamış iş, asla bitmeyecektir“ Johann Wolfgang von Goethe

Girişimcilik kursu fiyatları

Girişimcilik kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek girişimcilik kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Girişimcilik kursunda neler öğreneceğim?

Bu kursta başta girişimciliğin temelleri olmak üzere, iş planı, fikir geliştirme, pazar, üretim kabiliyetleri, finans, iş ve yönetim planı, finans gibi eğitimler verilmektedir. Girişimcilik kursunun amacı yeni bir şirket kurmayı hedefleyen veya iş planlarını gerçekleştirme yolunda deneyim kazanmak isteyen katılımcılara gerekli girişimcilik faaliyetlerinin öğretilebilmesidir.

Girişimcilik kursunu tamamladığımda nerelerde çalışabilirim?

Bu kursu tamamlayan pek çok katılımcı iş dünyasında istedikleri noktaya ulaşma yolunda büyük bir fırsat elde edecektir. Özellikle iş hayatına atılmak isteyen üst düzey yöneticilerin için iyi bir başlangıç haline dönüşecek girişimcilik kursu tüm katılımcılar için eğitim olanakları içermektedir.