Iso kursu fiyatları

Iso kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek ıso kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

ISO Nedir?

ISO, Uluslararası Standartlar Teşkilâtının kısaltmasıdır. Ülkemizde bu kurum tarafından verilen belgeler, kısaca bu isimle adlandırılır. Bu belgeler, ISO tarafından belirlenmiş olan kalite standartlarına uygun firmalara verilir.

​ISO belgesi hangi alanlarda verilir? Kimler ISO belgesi almalıdır?

ISO belgeleri; kalite yönetim sistemleri, iş sağlığı ve güvenliği yönetimi, çevre yönetimi, gıda güvenliği, bilgi güvenliği, müşteri memmuniyeti gibi alanlarda verilmektedir. ISO belgesi, bir firmanın ürün ya da hizmetlerinin uluslararası kalite standartlarına uygun olduğunu göstermektedir. Bu nedenle ürün ya da hizmet üreten firmalar, müşteri memnuniyeti sağlamak, ürünlerinin kalitesini ve güvenilirliğini artırmak için ISO belgesi almalıdır.

Kalite yönetimi nedir?

Hedeflenen kaliteye ulaşmak amacıyla; firmaların yönetiminin işlerliğini artırması, maliyet hesaplarını düzenlemesi, standardizasyon sağlaması, çalışanlarını bilinçlendirmesi gibi uygulamaları faaliyete geçirmesi kalite yönetimi olarak adlandırılır.