Engelli bakım kursu fiyatları

Engelli bakım kursu fiyatları, kursun toplam saat ve süresi, kurs programı, sınıftaki kursiyer sayısı ve kursun diğer özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Sayfamızda yer alan kursları inceleyerek engelli bakım kurs fiyatları hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Engelli bakım kursunda neler öğreneceğim?

Engelli bakım kursu engelli bireylere gerekli bakım ve yaşamlarını iyileştirme hizmetleri veren, hekim ve hemşirelerin önerdiği uygulamaları yapabilme bilgi ve becerisine sahip kişiler yetiştirmeyi amaç edinen kurum veya kuruluşlardan oluşmaktadır. Bu kursta eğitim gören kişiler engellilerin gereksinimleri, alışkanlıkları, yemek ve oda düzeni, ilaç programları ve günlük egzersiz çalışmaları hakkında bilgi tecrübe sahibi olacak, bu meslekte kendilerini geliştirebilecek ve iletişim kurma sürecine katkı sağlayabilecektir. Engellilere özgü araç ve gereç kullanımı, temizlik ve bakım koşulları, ruhsal rahatsızlıklara yönelik gerekli ilgi ve alakanın gösterilmesi gibi eğitim süreçlerinin de yer aldığı engelli kursunda uygulamalı ve teorik çalışma programları hazırlanmaktadır.

Engelli bakım kursunun sağladığı iş olanakları nelerdir?

Rehabilitasyon ve özel eğitim merkezlerinde, bakımevlerinde, huzurevlerinde, psikiyatri merkezlerinde ve hastanelerde çalışabilen engelli bakım kursunu tamamlamış bireyler, evde bakım amacıyla da engellilere hizmet verebilmektedir.

Engelli bakım kursuna kimler katılabilir?

Engelli bakım kursu için belirlenmiş herhangi bir yaş standardı bulunmamaktadır. En az ilkokul mezunu olan ve bu mesleğin gerekliliklerini karşılayabilecek fiziksel ve zihinsel özellikler barındıran herkes, engelli bakım kursunun bünyesinde dahil olarak eğitim görebilmektedir. Eğitim sürecini tamamlayan her adaya   verilen sertifika, iş olanaklarından faydalanmalarına zemin hazırlamaktadır.